Avtor: zurace Objavljeno: 3. 04. 2022

5. POSTNA NEDELJA - TIHA NEDELJA

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo.

- za sveto spoved sem na voljo med molitvijo rožnega venca in po večernih svetih mašah.

- Sveto spoved lahko opravite tudi v Stolnici sv. Janeza Krstnika Maribor, Baziliki Matere Usmiljenja pri frančiškanih v Mariboru, v Kloštru Ptuj in na Ptujski Gori, kjer je v postnem času vedno na voljo spovednik.

Sprejmite ta dar, ki je tik pred vrati vašega doma, opravite sveto spoved in se Bogu Očetu zanj zahvaljujte.

- Vsako postno nedeljo ob 15.00 poteka na Ptujski Gori Križev pot po romarski poti miru. Vabljeni, da se ga udeležite!

- Radijski misijon z naslovom Hodimo skupaj bo od 3. do 9. aprila 2022.  Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani Radia Ognjišče. V času misijona bo od ponedeljka do sobote sveta maša ob 19.00. Vsak večer ob 20.00 bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci.

CVETNA NEDELJA

Prihodnja nedelja, 10. aprila 2022 je 6. POSTNA NEDELJA - CVETNA NEDELJA. Na ta dan se Cerkev spominja Jezusovega vhoda v Jeruzalem, kjer bo dovršil svojo velikonočno skrivnost. Zato na cvetno nedeljo tudi mi prihajamo z zelenjem pred Jezusa in ga pozdravljamo z besedami: Hozana, pozdravljen Kristus naš kralj in rešitelj. Nato ga, kakor takrat zbrano ljudstvo, tudi mi z procesijo pospremimo v Jeruzalem – do naše oltarne mize.

Pri vseh mašah bo blagoslov presmecev;  prisluhnili bomo poročilu o Kristusovem trpljenju - pasijonu.

Skupina »Pota«

Skupina dijakov iz Škofijske gimnazije Maribor se poleti odpravlja v misijon v Kazahstan. V okviru projekta POTA imajo namen pomagati br. Mihu Majetiču pri izvedbi oratorija in pri ostalih opravilih v misijonu. V ta namen vas vabijo k zbiranjem sredstev za nakup materiala za oratorij in druge potrebe v misijonu. Iz naše župnije se bo misijona udeležil dijak David Repolusk.

Več o projektu si lahko preberete na spletni strani POTA. Darujete pa lahko tudi v župnišču, vaše darove bom posredoval naprej

Krstili smo

Zakrament svetega krsta je v Račah prejel:

TEO TEPEJ iz Rač. Staršem čestitamo!