Avtor: zurace Objavljeno: 23. 04. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 2. VELIKONOČNA NEDELJA - BELA, NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo.

- za sveto spoved sem na voljo med molitvijo rožnega venca in po večernih svetih mašah.

Verouk

V tednu pred nami zaradi šolskih počitnic verouka ne bo.

ŠKOFIJSKO SREČANJE ZAKONCEV IN DRUŽIN

V soboto, 7. 5., bo v župniji Cirkovce Škofijsko srečanje zakoncev in družin.

PROGRAM:

14.30 – Slavljenje s skupino Karizma

15.00 – pozdrav udeležencem: Nadškof msgr. Alojzij Cvikl

15.00 – Predavanje za zakonce in starše

15.00 – Pogovor po skupinah

17.00 – Družinska sveta maša

17.00 – Druženje

18.30 – Zaključek

Udeležbo sporočite do 4. maja 2022 na naslov: darja.kalamar@gmail.com ali na telefon: 041 680 627.

TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE

V tednu molitve posebej molimo za nove duhovne poklice, svetost ter stanovitnost poklicanih.

»Pojdi in popravi mojo Cerkev!« je geslo tedna molitve za duhovne poklice, ki bo v Cerkvi na slovenskem potekal od 1. do 8. maja 2022. Klic, ki ga je zaslišal sveti Frančišek, naj odmeva tudi v nas skozi ves teden molitve, zlasti še v tem času skupne hoje na poti sinode.

ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE

Slovesnost na čast župnijskega zavetnika Svetega Jožefa Delavca, farno žegnanje, bo naslednjo nedeljo,1. maja 2022, ob 10.00.

Ob tem slovesnem dogodku za župnijo Rače, naprošam naše dobre gospodinje za kruh, za pecivo, salamo, zaseko. Slovesnosti ni brez vina, ki ga pridelajo rački vinogradniki, zato gospodarje naprošam tudi za dobrote iz kleti.

Ob 7.30 pa ste naše faranke in gospe dobre volje, vabljene v župnišče, da bi vse prinesene dobrote pripravile v obložene kruhke. Vse, ki se čutite nagovorjene naprošam, da se odzovete temu vabilu!

Vabljeni, da se skupaj zberemo pri tej slovesni sveti maši ob 10.00, in skupaj počastimo Svetega JOŽEFA DELAVCA, našega dobrega zavetnika in priprošnjika.

DOGODKI PRED NAMI

- 1. 5. – Župnijsko žegnanje v Račah ob 10.00