Avtor: zurace Objavljeno: 29. 05. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 7. VELIKONOČNA NEDELJA

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo.

- Za sveto spoved sem na voljo med molitvijo rožnega venca in po večernih svetih mašah.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca junija.

Na prvi četrtek bomo pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

BOLNIKE BOM NA DOMU OBISKAL TEKOM CELOTNEGA MESECA. HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Kdor želi, da ga obiskujem ali pa če veste za koga, ki bi bil mojega obiska, da mu prinesem Jezusa vesel, mi prosim sporočite.

Na prvo soboto bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

ORATORIJ 2022 v Račah

Dragi otroci in starši! Leto je naokoli, kar pomeni, da se bliža tudi ORATORIJ!

ČAS: 27. 6. 2021 – 1. 7. 2021

Prijavnico lahko najdete je na spletni strani župnije in na facebooku Oratorija Rače, za vsa  vprašanja pa se lahko obrnete tudi na oratorij.race@gmail.com.

Animatorji se vas že veselimo!

V PRIČAKOVANJU SVETEGA DUHA

S slovesnim praznikom BINKOŠTI, ki ga bomo praznovali prihodnjo nedeljo, 5. junija, bomo sklenili velikonočni čas.

Praznik obhajamo 50 dni po veliki noči in je praznik prihoda Svetega Duha, ker je na ta dan po svetopisemskem sporočilu nad zbrane učence in Božjo mater Marijo prišel Sveti Duh.

OBNOVA FASADE

V tem tednu smo pričeli z obnovo dotrajane fasade na župnijski stavbi župnije Rače. Več informacij o poteku obnove bo na voljo po junijski seji ŽPGS Rače.

Prosim vas za molitveno podporo na čast  in v priprošnjo Sv. Jožefu Delavcu, ki naj nam, tako kot vedno, izprosi Božjega blagoslova, varstva in milosti pri obnovitvenih delih.