Avtor: zurace Objavljeno: 25. 06. 2022

13. NAVADNA NEDELJA

- Vabljeni k molitvi rožnega venca, 30 minut pred večerno sveto mašo.

- Za sveto spoved sem na voljo med molitvijo rožnega venca in po večernih svetih mašah.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca julija.

Na prvi četrtek bomo pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

BOLNIKE BOM NA DOMU OBISKAL TEKOM CELOTNEGA MESECA. HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Kdor želi, da ga obiskujem ali pa če veste za koga, ki bi bil mojega obiska, da mu prinesem Jezusa vesel, mi prosim sporočite.

Na prvo soboto bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

ORATORIJ

V tednu pred nami bo od ponedeljka do petka v župniji Rače potekal oratorij.

Vernike vabim k duhovni podpori v molitvi za varstvo in blagoslov otrok in animatorjev!

ŠENTVORSCA

Ptujskogorski bratje minoriti vabijo na ŠENTVORSCO, praznik Ptujskogorske Matere Božje, in sicer:

- na predvečer praznika: v PETEK, 1. julija 2022: ob 19.00 molitvena ura, ob 20.00 sveta maša, ki jo bo vodil msgr. Alojzij Cvikl; po sveti maši je procesija z lučkami, sveta maša pa bo še ob 24.00;

- na sam praznik: v SOBOTO, 2. julija 2022, pa vabijo k svetim mašam ob 8.00, 19.00, še posebej pa k slovesni sveti maši ob 10.00 uri z petimi litanijami, ki jo bo vodil mariborski nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl. Ob 9.00 bo tudi molitvena ura.

ZLATA MREŽA – PROSTOFER NA POTI

Naša občina se je vključila v projekt ZLATA MREŽA - PROSTOFER NA POTI, ki starejšim, socialno šibkim, nudi brezplačen prevoz  k zdravniku, v bolnico, v trgovino, po nujnih opravkih... Uporabniki lahko brezplačen prevoz naročijo od petka, 17. 6. 2022, od 8. ure, na brezplačni telefonski številki 080 10 10 in  nato vsak dan od ponedeljka do petka med 8. in 18 uro.

Prevoz morajo naročiti vsaj tri dni preden ga potrebujejo. Prevozi pa se bodo izvajali od ponedeljka do petka, med 8. in 16. uro.

OBNOVA FASADE

Nadaljujemo z obnovo fasade na župnijski stavbi. Prosimo za Vašo finančno pomoč za poplačilo vseh obnovitvenih del. Brez vaših srčnih in prostovoljnih darov župnija nima dovolj sredstev za tako velik projekt, zato vas vabim, vsakega po svoji zmožnosti, k darovanju. Prosim Vas tudi za molitveno podporo na čast  in v priprošnjo Sv. Jožefu Delavcu, ki naj nam, tako kot vedno, izprosi Božjega blagoslova, varstva in milosti pri obnovitvenih delih.

Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365,

SKLIC 00 2021

NAMEN: FASADA

Hvala že vnaprej za darove in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk,

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejel:

Teo Rajšp iz Rač.

Staršem čestitamo!