Avtor: zurace Objavljeno: 3. 07. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 14. NAVADNA NEDELJA

KRIŠTOFOVA NEDELJA

V nedeljo, 17. julija 2022 – 16. navadna nedelja, je Krištofova nedelja.

Po svetih mašah bo na župnijskem dvorišču blagoslov avtomobilov, zato pridite v nedeljo z svojim avtomobilom, mopedom, motorjem ali kolesom čim bližje dvorišču. Vabim vas, da se radi udeležite blagoslova. Prejeli boste blagoslovljeno Krištofovo nalepko in molitev.

Popoldan bo pa po sveti maši v Planici prvič blagoslov traktorjev, zato vas vabim, da se svete maše udeležite s svojimi traktorji.

Prav tako bomo pričeli z vsakoletno akcijo zbiranjem darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup prepotrebnih vozil za njihovo delovanje. Akcijo bomo kot vsa prejšnja leta zaključili na misijonsko nedeljo v mesecu oktobru.

OTROCI NAS POTREBUJEJO

Slovenska karitas začenja z novo poletno dobrodelno akcijo Otroci nas potrebujejo, ki je namenjena zbiranju sredstev za nakup šolskih potrebščin za socialno ogrožene otroke. Vabljeni, da vzamete položnice in pomagate po vaših najboljših močeh!

ORATORIJ

Tudi letos so mladi z veliko požrtvovalnosti, iznajdljivosti in mladostniške sproščenosti so mladi animatorji z skupnimi močmi izpeljali oratorij.

Sodelovalo je 51 otrok udeležencev oratorija in 25 animatorjev, ki so skrbeli za vsebino in potek letošnjega oratorija.

Tako se zahvaljujem se vsem animatorjem za izvedbo oratorija ter prav tako vsem, ki ste jih podpirali z molitvijo in verjeli vanje.

Zahvala gre tudi vsem, ki ste pomagali k uresničitvi oratorija: Občini Rače-Fram, PGD Rače. PGD Pragersko, Karitas Rače, IPEN, Degusto, Branku Hriberniku, Gostilni Kostanj, Tiskarni Rojko, KZ Rače, Allure, Dogmatec in Kmetiji Mustafa.

Bog povrni vsem.za vsakršni trud, izkazano dobroto in podporo. Naj vse spremlja Božji blagoslov in priprrošnja Sv. Jožefa Delavca.

OBNOVA FASADE

Nadaljujemo z obnovo fasade na župnijski stavbi. Prosimo za Vašo finančno pomoč za poplačilo vseh obnovitvenih del. Brez vaših srčnih in prostovoljnih darov župnija nima dovolj sredstev za tako velik projekt, zato vas vabim, vsakega po svoji zmožnosti, k darovanju. Prosim Vas tudi za molitveno podporo na čast  in v priprošnjo Sv. Jožefu Delavcu, ki naj nam, tako kot vedno, izprosi Božjega blagoslova, varstva in milosti pri obnovitvenih delih.

Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365,

SKLIC 00 2021

NAMEN: FASADA

Hvala že vnaprej za darove in vso pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk.