Avtor: zurace Objavljeno: 27. 08. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 22. NAVADNA NEDELJA

- Nadaljujemo z zbiranjem darov za MIVO.

- V sredo, 31. 8. 2022 bo po sveti maši seja ŽPGS Rače. Člani vabljeni!

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca septembra.

Na prvi četrtek bomo pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Na prvo soboto bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

ŠTOLNINE IN DAROVI

SŠK je objavila nove štolnine in darove, ki začnejo veljati v vseh škofijah s 1. septembrom 2022. Tako je priporočen mašni dar sedaj 23,00 EUR.

ZAVOD BISER

V nedeljo, 11. 9. 2022, bodo pri vseh svetih mašah predstavili svoje delo sodelavci Zavoda Biser iz Maribora, ki na poseben konkreten način pomaga nosečnicam v stiski krizne nosečnosti.

VEROUČNO LETO 2022/23

Starši veroučencev, vse informacije glede datuma vpisa in novega veroučnega leta 2022/2023  boste v prihodnjih tednih našli na župnijski internetni strani: www.zupnija-race.rkc.si

ŽEGNANJE V PLANICI

Na prvo nedeljo meseca septembra, 23. navadna nedelja, tradicionalno obhajamo v Planici angelsko nedeljo - žegnanje. Sveta maša v cerkvi sv. Križa in Angelov varuhov bo ob 10.00.

To nedeljo svete maše v  župnijski cerkvi sv. Ane v Framu ob 9.00, in v Račah ob 10.15  ne bo.

Prav vsi farani ste lepo vabljeni k sveti maši v Planici, kjer se bomo angelom varuhom priporočili v varstvo.

KONCERT PEVSKEGA ZBORA

MePZ KKID Sv. Jožefa delavca Rače vabi na koncert ob 25. obletnici delovanja pevskega zbora, ki bo v nedeljo, 4. 9. 2022, ob 18.00 v cerkvi Svetega Jožefa Delavca Rače. Prisrčno vabljeni!

OBNOVA FASADE

Dokončujemo dela na župnijski fasadi. Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365,

SKLIC 00 2021

NAMEN: FASADA

Prosimo za pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta sta v Račah prejeli:

Brina Vogrinec iz Maribora

In

Inja Tepej iz Hotinje vasi.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Miroslave Pauman (r. 1942) iz Rač

+ Adolfa Hostnika (r. 1942) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!