Avtor: zurace Objavljeno: 3. 09. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 23. NAVADNA NEDELJA - ANGELSKA NEDELJA

- Nadaljujemo z zbiranjem darov za MIVO.

VEROUČNO LETO 2022/23

Starši veroučencev, vse informacije glede datuma vpisa in novega veroučnega leta 2022/2023  najdete na župnijski internetni strani: www.zupnija-race.rkc.si

MALI ŠMAREN

V četrtek, 8. septembra, obhajamo praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Vabljeni k sveti maši tudi v Slivnico ob 10.30, kjer obhajajo praznik župnijske zavetnice.

ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN

V soboto, 10. septembra 2022, bo na Ptujski Gori potekal Škofijski molitveni dan za nove duhovne poklice. Lepo vabljeni!

NEDELJA MLADIH

Prihodnjo nedeljo, 11. septembra 2022, je nedelja mladih.

Nedelja mladih ima namen, da naša župnijska občestva spoznajo bogastvo, ki ga predstavljate mladi, da se najde prostor, kjer se lahko zbirate, in tudi voditelj, ki vas spremlja.

Dragi mladi prijatelji, naj bosta nedelja mladih in teden mladih, ki nas pripravlja na srečanje v Stični, priložnost, da zaslišimo Njegov glas, ki želi, da »vstanem« in skupaj z drugimi postanem prerok novih časov in novega upanja.

Alojzij Cvikl

ZAVOD BISER

V nedeljo, 11. 9. 2022, bodo pri vseh svetih mašah predstavili svoje delo sodelavci Zavoda Biser iz Maribora, ki na poseben konkreten način pomaga nosečnicam v stiski krizne nosečnosti.

Festival katoliške mladine STIČNA MLADIH 2022

Mladi po birmi, srednješolci in študenti, vabljeni na festival katoliške mladine v Stični; ta bo v soboto, 17. 9. 2022. Letošnji festival nosi naslov: Izberi vihar! Več na: http://www.sticna.net/

KONCERT PEVSKEGA ZBORA

MePZ KKID Sv. Jožefa delavca Rače vabi na koncert ob 25. obletnici delovanja pevskega zbora, ki bo danes, v nedeljo, 4. 9. 2022, ob 18.00 v cerkvi Svetega Jožefa Delavca Rače. Prisrčno vabljeni!

OBNOVA FASADE

Dokončujemo dela na župnijski fasadi. Darujete lahko v župnišču ali na račun:

SI56 1934 0500 8170 365,

SKLIC 00 2021

NAMEN: FASADA

Prosimo za pomoč!

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejel:

Nik Dobnik iz Podove.