Avtor: zurace Objavljeno: 16. 10. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 29. NAVADNA NEDELJA

- Prihodnja nedelja je  misijonska nedelja, zato so vse nabirke namenjene za potrebe misijonov!

Marijin mesec Rožnega venca

Rožni venec molimo skozi ves mesec, 25 minut pred vsako večerno sveto mašo.

Karitas Fram in Karitas Rače

ZAHVALNA NEDELJA

V nedeljo, 6. 11. 2022, v cerkvi obhajamo ZAHVALNO NEDELJO.

Da pa ta dan ne bi ostali samo pri molitvi in besedni zahvali, vsakega izmed vas vabim, da to nedeljo svojo zahvalo izkaže tudi s konkretnimi darovi, ki jih bomo PODARILI LJUDSKI KUHINJI BETLEHEM, ki deluje pod okriljem nadškofijske Karitas in pripravlja dnevni topli obrok za brezdomce.

Tako vas naprošam, dragi farani OBEH ŽUPNIJ, da k sveti maši na ZAHVALNO NEDELJO PRINESETE SVOJ KONKRETEN DAR IN GA POLOŽITE PRED OLTAR.

Prinesete lahko kar koli, kar je potrebno v kuhinji (sol, moka, olje, testenine, riž, zdrob, sladkor, vložena zelenjava, ...). Naprošajo tudi za krompir, zelje, jabolka in ostalo kar spada k ozimnici.

V ljudski kuhinji Betlehem, so vaših bogatih darov vsako leto zelo veseli in vsem darovalcem iskreno hvaležni.

V imenu obeh župnijskih Karitas se Vam za prinesene darove, že vnaprej lepo zahvaljujem.

BLAGOSLOV FASADE

Župnijska fasada je končana. Ostali je še nekaj stroškov, zato zbiramo darove za poravnanje vseh računov.

Blagoslov obnovljene fasade in vseh obnovitvenih del iz preteklih let bo opravil g. nadškof msgr. Alojzij Cvikl na zahvalno nedeljo, 6. novembra 2022, ob 10.00.

Za to priložnost naprošam gospodinje za kruh, za pecivo, salamo, zaseko.; in vinogradnike za vino (vino zbira Branko Hribernik).

Ob 7.00 pa ste naše faranke vabljene v župnišče, da bi vse prinesene dobrote pripravile za postrežbo.  Vse, ki se čutite nagovorjene naprošam, da se odzovete temu vabilu!

Nato ste prav vsi farani vabljeni, da se skupaj zberemo pri tej slovesni sveti maši ob 10.00.

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk