Avtor: zurace Objavljeno: 23. 10. 2022

OZNANILA ŽUPNIJE - 30. NAVADNA NEDELJA - MISIJONSKA NEDELJA

- NABIRKA DANAŠNJE NEDELJE JE NAMENJENA INBO ODDANA ZA POTREBE NAJBOLJ REVNIH MISIJONOV PO SVETU. Vabljeni, prav tako, da tudi z molitvijo podprete misijonsko delo Cerkve.

- V noči iz sobote, 29. 10. 2022, na nedeljo, 33. 10. 2022, PREMAKNEMO URINE KAZALCE za eno uro nazaj, iz poletnega na zimski - sončni čas. Ure svetih maš ostanejo nespremenjene.

- Cepljenje proti gripi bo v soboto, 5. 11. 2022, v ambulanti zdravstvenegadoma v Račah. Za cepljenje je nujna prijava. Prijavite se lahko preko telefona ŽK Rače, št. 030 643 233 od ponedeljka, 17. 10. 2022 do petka 4. 11. 2022, med 9. in 12. uro.

VSI SVETI

- Na praznik vseh svetih bo v RAČAH sveta maša ob 9.00;

- v FRAMU bo sveta maša ob 10.30, po sveti maši bo diakon opravil blagoslov pokopališča;

- ob 14.30 bo sveta maša v župnijski cerkvi v Slivnici za + dobrotnike župnij Fram in Rače; po sveti maši sledi na pokopališču blagoslov grobov in molitev za naše rajne;

- ob 17.00 pa vabljeni v cerkvi Fram ali Rače k skupni molitvi vseh štirih delov rožnega venca, namenjenih dušam v vicah in za naše rajne.

Mesec november je posvečen spominu naših rajnih in molitvi za duše v vicah. Zato bomo, vsak dan, 25 minut pred večerno mašo, nadaljevali z molitvijo rožnega venca z namenom za duše v vicah in naše rajne.

Vabljeni k molitvi za rajne, da bodo nekega dne tudi drugi molili za mir in pokoj vaših duš.

Popolni odpustek za duše v vicah v mesecu novembru

Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne.

S Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo ali na naslednjo nedeljo,

Ÿ če smo bili pri spovedi in obhajilu

Ÿ ter molimo po namenu Svetega očeta. (po namenu svetega očeta izmolite Veroizpoved, Oče naš, Zdravo Marijo, Slavo. Vendar morate pred molitvijo izreči: "Po namenu Svetega očeta")

S Odpustek lahko namenimo rajnim, ki so še v stanju očiščevanja in jim lahko pomagajo tisti, ki so že pri Bogu in mi, ki še romamo po zemlji s svojimi molitvami, darovanimi mašami, dobrimi deli in odpustki, sami sebi namreč ne morejo več pomagati.

Karitas Fram in Karitas Rače ZAHVALNA NEDELJA

V nedeljo, 6. 11. 2022, v cerkvi obhajamo ZAHVALNO NEDELJO.

Vabim vas, da to nedeljo svojo zahvalo izkaže tudi s konkretnimi darovi, ki jih bomo PODARILI LJUDSKI KUHINJI BETLEHEM.

Tako vas naprošam, dragi farani OBEH ŽUPNIJ, da k sveti maši na ZAHVALNO NEDELJO PRINESETE SVOJ KONKRETEN DAR IN GA POLOŽITE PRED OLTAR.

V imenu obeh župnijskih Karitas se Vam za prinesene darove, že vnaprej lepo zahvaljujem.

BLAGOSLOV FASADE

Blagoslov obnovljene fasade in vseh obnovitvenih del iz preteklih let bo opravil g. nadškof msgr. Alojzij Cvikl na zahvalno nedeljo, 6. novembra 2022, ob 10.00.

Za to priložnost naprošam za kruh, pecivo, salamo, zaseko, in vino.

Prav vsi farani ste vabljeni, da se skupaj zberemo pri tej slovesni sveti maši ob 10.00, kjer bo tudi nabirka za stroške fasade.

Sodelavci ŽPGS Rače in žpk

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejel:

Leo Valand iz Rač.