Avtor: zurace Objavljeno: 4. 03. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 2. POSTNA NEDELJA

- V četrtek, 9. 3. 2023 bo ob 18.45 seja ŽPGS Rače, kot priprava na škofovo vizitacijo. Člani vabljeni!

Postna spoved

- ZA SPOVED SEM NA VOLJO PRED IN PO VEČERNIH SVETIH MAŠAH.

- Sveto spoved lahko opravite tudi v Stolnici sv. Janeza Krstnika Maribor, Baziliki Matere Usmiljenja pri frančiškanih v Mariboru, v Kloštru Ptuj in na Ptujski Gori, kjer je v postnem času vedno na voljo spovednik.

CELODNEVNA ČEŠČENJA

Po župnijah naše dekanije Dravsko polje v potekajo od 6.3.2023 (Hoče) do 19.3.2023 (Rače) večne molitve - celodnevno češčenje Najsvetejšega, zato bodo na tisti dan spremenjene ure svetih maš.

POSTNO ROMANJE STAREJŠIH z DIAKONOM

Vabljeni na postno romanje, ki bo v soboto, 18. 3.2023 k sv. Martinu na Bled, kjer bo sv. maša s priložnostjo za postno spoved.

Prijave sprejemamo do 3. postne nedelje - 12. 03.2023. Prijavite se pri: ga. Jožici, gsm: 051 212 638; ali po svetih mašah v Framu in Račah.

Cena romanja bo 20 EUR, odhod bo pa ob 7.00 pri župnijski cerkvi sv. Ane v Framu in če bo dovolj kandidatov iz Rač tudi na parkirnem prostoru pri Pinusu v Račah. Lepo vabljeni!

OKROGLA MIZA – UKRAJINA SPET JOKA

Zavod Antona Martina Slomška in Celjska Mohorjeva Družba vabita v četrtek, 2. marca 2023, ob 19. uri v dvorano Zavoda Antona Martina Slomška v Mariboru (Vrbanska c. 30) na okroglo mizo UKRAJINA SPET JOKA.

Ob obletnici napada na Ukrajino bo ob izidu svoje nove knjige Ukrajina od igre prestolov do vojne za samostojnost gost dr. Aleš Maver. Z njim se bo pogovarjal dr. Ivan Štuhec. Vabljeni!

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejela:

Ajda Bizjak iz Maribora.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Olga Preložnik (r. 1936) iz Podove.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!