Avtor: zurace Objavljeno: 12. 03. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 3. POSTNA NEDELJA

- ZA SPOVED SEM NA VOLJO PRED IN PO VEČERNIH SVETIH MAŠAH.

-Praznik svetega Jožefa , 19. 3.- 4. postna nedelja se letos zaradi postne nedelje izjemoma obhaja v soboto, 18. 3..

NADŠKOFOVA KANONIČNA VIZITACIJA V OBEH ŽUPNIJAH - 2023

Po 7 letnih bo nadškof g. Alojzij Cvikl ponovno opravil kanonično vizitacijo v obeh župnijah, na en dan in sicer; torek, 14. marec 2023.

Ob 15.30 bo pregledal pisarno in poslovanje v župniji Rače, ob 16.30 pa pisarno v Framu. Pregledu pisarn sledi pogovor z župnikom in diakonom.

Ob 18.00 uri bo sv. maša v cerkvi v Framu, ki jo bo vodil g. nadškof. K tej maši vabljeni člani ŽPGS Fram, ŽPGS Rače, prvoobhajanci župnije Fram in župnije Rače, birmanci župnije Fram in vsi drugi župljani. Po maši sledi skupna seja ŽPGS Fram in ŽPGS Rače v dvorani v Framu.

CELODNEVNA ČEŠČENJA

Po župnijah naše dekanije Dravsko polje v potekajo od 6.3.2023 (Hoče) do 19.3.2023 (Rače) večne molitve - celodnevno češčenje Najsvetejšega, zato bodo na tisti dan spremenjene ure svetih maš.

POSTNO ROMANJE STAREJŠIH z DIAKONOM

Vabljeni na postno romanje, ki bo v soboto, 18. 3.2023 k sv. Martinu na Bled, kjer bo sv. maša s priložnostjo za postno spoved.

Cena romanja bo 20 EUR, odhod bo pa ob 7.00 pri župnijski cerkvi sv. Ane v Framu in ob 7.10 na parkirnem prostoru pri Pinusu v Račah.

Lepo vabljeni!

Teden družine 2023: Mir se začne v družini

Od 18. do 25. marca bo potekal Teden družine pod geslom »Mir se začne v družini«. Od ponedeljka do petka so od 19.45 – 20.05 Zoom-večeri za družine, kjer bomo prisluhnili zgodbi, zapeli pesem in molili za mir v naših družinah. Več: https://katoliska-cerkev.si/

GOSPODOVO OZNANJENJE - RAČE

Drage mame, babice, žene, ob materinskem dnevu, 25. marca 2023, vas pred večerno mašo, ob 17.30, vabimo na kratek kulturni program, katerega so za vas pripravili Angelčki in veroučenci s katehistinjama. Vljudno vabljene.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejel:

Brin Hojnik iz Rač.

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Draga Predikake (r. 1950) iz Brezule.

Na pokopališču v Staršah smo se poslovili od:

+ Dušana Doriča (r. 1968) iz Rač.