Avtor: zurace Objavljeno: 18. 03. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 4. POSTNA NEDELJA

- ZA SPOVED SEM NA VOLJO PRED IN PO VEČERNIH SVETIH MAŠAH.

- Prihodnjo soboto prestavimo ure na letni čas.

Teden družine 2023: Mir se začne v družini

Od 18. do 25. marca bo potekal Teden družine pod geslom »Mir se začne v družini«. Od ponedeljka do petka so od 19.45 – 20.05 Zoom-večeri za družine, kjer bomo prisluhnili zgodbi, zapeli pesem in molili za mir v naših družinah. Več: https://katoliska-cerkev.si/

18. radijski misijon

Radijski misijon bo od 26. marca do 1. aprila 2023. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval nadškof Marjan Turnšek.

V kratkih pričevanjih, svetovalnici in pogovorih, bodo sodelovali tudi drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki. Misijonski nagovori bodo vsak dan ob 11.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu, na spletni strani Radia Ognjišče.

Oljčne vejice

Na 5. postno nedeljo – TIHO NEDELJO - boste lahko dobili in vzeli oljčne vejice, ki jih boste nato na cvetno nedeljo, zvezane v snopu z drugim zelenjem »presmec ali butara« prinesli k blagoslovu v župnijsko cerkev.

Oljčne vejice so pripravile pridne roke vernikov iz župnije Lucija- Portorož. Prostovoljni dar, ki pa ga boste za vejice darovali, je namenjen za novo cerkev v župniji Lucija. To akcijo organizira Vinko Paljk, žpk župnij Lucija – Portorož in se za Vaše darove iskreno zahvaljuje!

GOSPODOVO OZNANJENJE - RAČE

Drage mame, babice, žene, ob materinskem dnevu, 25. marca 2023, vas pred večerno mašo, ob 17.30, vabimo na kratek kulturni program, katerega so za vas pripravili Angelčki in veroučenci s katehistinjama. Vljudno vabljene.

PO JAKOBOVI POTI - SLOVENIJA, MOJA DEŽELA

ROMANJE LJUBEZNI

Stanka in Mirko Nidorfer nam bosta v petek, 24.3.2023, ob 19.00, v cerkvi sv. Jožefa delavca v Račah  predstavila smisel romanja v našem življenju:

- 40-dnevni post je duhovno romanje.

- Zakonsko življenje je romanje

- Romamo vsak dan od jutra do večera …

- Njuno romanje po slovenski Jakobovi poti.

Vabljeni!

GLASBENI VEČER

KKID Sv. Jožefa Delavca Rače vabi na glasbeni večer

"GLASBA, LJUBEZEN NAŠA".

Prireditev bo v nedeljo, 26. 3., ob 18.00 v Beli dvorani gradu Rače. Lepo vabljeni!

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Alberta Peska (r. 1942) iz Brezule.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!