Avtor: zurace Objavljeno: 25. 03. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 5. POSTNA NEDELJA - TIHA NEDELJA

- Večerne svete maše bodo od ponedeljka naprej ob 19.00.

18. radijski misijon

Radijski misijon bo od 26. marca do 1. aprila 2023. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval nadškof Marjan Turnšek.

V kratkih pričevanjih, svetovalnici in pogovorih, bodo sodelovali tudi drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki. Misijonski nagovori bodo vsak dan ob 11.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu, na spletni strani Radia Ognjišče.

Oljčne vejice

Prostovoljni dar, ki ste ga darovali za vejice je namenjen za novo cerkev v župniji Lucija. To akcijo organizira Vinko Paljk, žpk župnij Lucija – Portorož in se za Vaše darove iskreno zahvaljuje!

CVETNA NEDELJA

Prihodnja nedelja, 2. aprila 2023 je 6. POSTNA NEDELJA - CVETNA NEDELJA. Na ta dan se Cerkev spominja Jezusovega vhoda v Jeruzalem, kjer bo dovršil svojo velikonočno skrivnost. Zato na cvetno nedeljo tudi mi prihajamo z zelenjem pred Jezusa in ga pozdravljamo z besedami: Hozana, pozdravljen Kristus naš kralj in rešitelj. Nato ga, kakor takrat zbrano ljudstvo, tudi mi z procesijo pospremimo v Jeruzalem – do naše oltarne mize.

Pri vseh mašah bo blagoslov presmecev;  prisluhnili bomo poročilu o Kristusovem trpljenju - pasijonu.

Popoldan, ob 14.00, bo DIAKON imel blagoslov presmecev in besedno bogoslužje z pasijonom ter obhajilom tudi na PLANICI.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejel:

Lucijan Bodner-Šipek iz Rač.

Staršem čestitamo!