Avtor: zurace Objavljeno: 2. 04. 2023

6. POSTNA NEDELJA - CVETNA NEDELJA

- Pri frančiškanih v Mariboru bo v velikem tednu od ponedeljka do petka (3.- 7. 4. 2023) celodnevno spovedovanje od 7. do 12. ure in od 14. do 19. ure.

Verouk

Za veroučence na veliki četrtek in petek, 6. 4. in 7. 4., verouka NE BO.

OBREDI VELIKEGA TEDNA SO DEL KATEHEZE, ZATO SE OTROCI IN STARŠI UDELEŽITE OBREDOV VELIKEGA TEDNA in SVETE MAŠE NA VELIKO NOČ ter na VELIKONOČNI PONEDELJEK. Za birmance in prvoobhajance obeh župnij je udeležba obvezna!

Z veroukom nadaljujemo po praznikih, po ustaljenem urniku.

VELIKI TEDEN IN VELIKA NOČ

Z današnjo CVETNO NEDELJO vstopamo v Veliki teden.

VELIKI ČETRTEK, 6. 4. 2023

Velikonočno praznovanje, pričnemo s KRIZMENO SV. MAŠO, pri kateri bo nadškof Alojzij Cvikl, blagoslovil in posvetil SVETA OLJA: sv. olje za bolniško maziljenje, sv. olje katehumenov in sv. olje krizmo.

Sveta maša bo v četrtek ob 10.00 v stolni cerkvi naše nadškofije v Mariboru. Vabljeni!

Z slovesno večerno sveto mašo, ki bo na Veliki četrtek v Framu ob 18.00 in v Račah ob 19.00, obhajamo spomin postavitve zakramentov svete evharistije in mašniškega posvečenja.

- Po sveti maši bo še MOLITVENA URA ZA NOVE DUHOVNE POKLICE.

VELIKI PETEK, 7. 4. 2023

To je edini dan v letu, ko NI svete maše, saj Jezus sam daruje na oltarju križa svoje življenje in sveto daritev.

NA TA DAN GOSPODOVEGA TRPLJENJA JE TUDI STROGI ZAPOVEDAN POST,

ki veže vse zdrave kristjane od 18. do 60. leta starosti!

- Ob 15.00, ura JEZUSOVE SMRTI NA KRIŽU, bomo imeli v cerkvi v Framu in v Račah KRIŽEV POT, kjer se bomo v duhu skupaj z  Jezusom podali na Kalvarijo.

- OBREDI VELIKEGA PETKA bodo v Framu in v Račah ob 19.00.

- Po obhajanju obreda bo še MOLITVENA URA PRED BOŽJIM GROBOM, pri kateri bomo premišljevali o Jezusovi smrti in pomenu križa za naše življenje. NABIRKA -  DAR, ki ga boste darovali na veliki petek, je namenjen za Božji grob in potrebe kristjanov v sveti deželi. Vaš dar bo oddan na škofijo.

VELIKA SOBOTA, 8. 4. 2023

To je dan žalosti, tišine. Ta dan se mudimo pri Jezusovem grobu in premišljujemo kaj pomeni njegova smrt za nas.

- Na veliko soboto nesemo k BLAGOSLOVU VELIKONOČNA JEDILA ALI »ŽEGENJ«.

BLAGOSLOVI JEDIL bodo ob:

PLANICA: 10.00

FRAM: 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00

RAČE: 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00.

Ob 12.00 BLAGOSLOVA JEDIL NI.

- Po vsaki uri blagoslova ste verniki vabljeni, da se v molitvi ali tihem premišljevanju zadržite pred Božjim grobom, kjer je skozi ves dan izpostavljeno Najsvetejše v čaščenje, vse do velikonočne vigilije.

VELIKONOČNA VIGILIJA

- MAŠA VSEH SVETIH MAŠ: v Framu in v Račah ob 20.00 bomo pričeli z obhajanjem najveličastnejše liturgije v vsem cerkvenem letu.

VELIKA NOČ, 9. 4. 2023

»To je dan zmage nad smrtjo in veselja, da nas je Kristus Odrešil večne smrti in pogubljenja«.

- Slavje bomo pričeli v Račah in v Framu ob 6.30 z VSTAJENJSKO PROCESIJO, kateri sledi sveta maša.

- Slovesna sveta maša, na največji krščanski praznik, bo tudi v Račah in v Framu ob 10.00.

VELIKONOČNI PONEDELJEK, 10. 4. 2023

To je dan, namenjen za »Pot v Emavs«, to pomeni dan, namenjen za obiske in velikonočna voščila.. Ta dan bo praznična sveta maša v Framu ob 9.00 in v Račah ob 7.30 in 10.15.

- Obhajanje velikonočnih skrivnosti se z VELIKONOČNIM PONEDELJKOM ne konča, ampak se praznovanje v naslednjih dnehnadaljuje z VELIKONOČNO OSMINO, ki traja do 2. velikonočne nedelje – bele nedelja  - nedelje Božjega Usmiljenja.