Avtor: zurace Objavljeno: 15. 04. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 2. VELIKONOČNA NEDELJA - BELA, NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA

Vabljeni na ROMANJE v MEDŽUGORJE. Romali bomo od 23. - 25.  2018.

Cena romanja je 195,00 € pri udeležbi 40 oseb in 210,00 € pri udeležbi 35 oseb in vključuje: prevoz z turističnim avtobusom, 2x polni penzion namestitev v hotelih 3*, vstopno takso v Medžugorje, vse oglede zunanjosti po programu, duhovno in strokovno vodenje, organizacijo romanja in DDV.

ZA PRIJAVO IN DODATNE INFORMACIJE SE OBRNITE NA

POZEJDON TURIZEM V RAČAH.

ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE

Slovesnost na čast župnijskega zavetnika Svetega Jožefa Delavca, farno žegnanje, bo

1. maja 2022 ob 10.00.

Ob tem slovesnem dogodku za župnijo Rače, naprošam naše dobre gospodinje za kruh, za pecivo, salamo, zaseko. Slovesnosti ni brez vina, ki ga pridelajo rački vinogradniki, zato gospodarje naprošam tudi za dobrote iz kleti. Vino bosta zbrala in pripravila g. Branko Hribernik in g. Milan Hameršak.

Ob 7.30 pa ste naše faranke in gospe dobre volje, vabljene v župnišče, da bi vse prinesene dobrote pripravile v obložene kruhke. Vse, ki se čutite nagovorjene naprošam, da se odzovete temu vabilu!

Na dan žegnanja se bodo ob 11.00 v Račah ustavili tudi peš romarji Centra za Duhovne Poklice, ki romajo od Slomškovega groba do Ptujske Gore in jih bomo pogostili.

Vabljeni, da se skupaj zberemo pri tej slovesni sveti maši ob 10.00, in skupaj počastimo Svetega JOŽEFA DELAVCA, našega dobrega zavetnika in priprošnjika.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta sta v Račah prejela:

Mark Kociper iz Rač

Lan Krašovec iz Rač.