Avtor: zurace Objavljeno: 21. 05. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 7. VELIKONOČNA NEDELJA

ZAKLJUČEK VEROUČNEGA LETA

V tednu pred nami zaključujemo veroučno leto 2022/2023. Zahvaljujem se veroučencem za potrpežljivost in vztrajnost, hvala staršem za vaše sodelovanje pri verski vzgoji in izpolnjevanju vaše krstne obljube, ter vsem katehetom za vaš trud in poučevanje.

Spričevala otroci dobijo tisto leto, ko bodo pristopili k sveti birmi, do takrat jih hranimo v župnišču.

Informacije glede vpisa in novega veroučnega leta 2023/2024 bodo objavljene konec avgusta na spletnih straneh obeh župnij.

31. maj – molitev za sinodo v vseh marijanskih svetiščih

V sredo, 31. maja 2023, bo v Katoliški cerkvi potekala molitev za sinodo 2021-2024.

V mariborski škofiji v Sloveniji bo Molitvena ura in sv. maša potekala v sredo, 31. maja 2023, ob 19.00 na Ptujski gori. Molitveno uro in sv. Mašo bo vodil nadškof msgr. Alojzij Cvikl.

Škof še posebej nagovarja vernike naše dekanije, da bi se zaradi bližine romarskega svetišča udeležili te svete maše.

Romanje v Medžugorje

Vabljeni na ROMANJE v MEDŽUGORJE. Romali bomo od 23. - 25. 6.  2023.

Cena romanja je 195,00 € pri udeležbi 40 oseb in 210,00 € pri udeležbi 35 oseb.

ZA PRIJAVO IN DODATNE INFORMACIJE SE OBRNITE NA POZEJDON TURIZEM V RAČAH.

BINKOŠTI - V PRIČAKOVANJU SVETEGA DUHA

S slovesnim praznikom BINKOŠTI, ki ga bomo praznovali prihodnjo nedeljo, 28. maja, bomo sklenili velikonočni čas.

Praznik obhajamo 50 dni po veliki noči in je praznik prihoda Svetega Duha, ker je na ta dan po svetopisemskem sporočilu nad zbrane učence in Božjo mater Marijo prišel Sveti Duh. TO JE 3. NAJVEČJI KRŠČANSKI PRAZNIK, ZATO GA Z OBISKOM SVETE MAŠE LEPO SKUPAJ PRAZNUJMO IN POVABIMO SVETEGA DUHA V NAŠE ŽIVLJENJE.

PRVO SVETO OBHAJILO V ŽUPNIJI RAČE

V soboto, 27. 5. 2023, bo ob 10.00 prvo sveto obhajilo v župniji Rače.

Letos bo prvo sveto obhajilo prejelo 17 prvoobhajancev.

Cel teden, od ponedeljka 22. 5., pred prvim svetim obhajilom, bodo bodoči prvoobhajanci imeli pripravo na prvo sveto obhajilo, ta bo vključevala sveto spoved in vsakodnevno udeležbo pri tedenski večerni sveti maši.

ZLATA MAŠA MIRKA RUŽIČA

V nedeljo, 2. 7. 2023 bo ob 10.15 zlata maša, to je maša ob 50 let duhovništva, upokojenega župnika župnije Rače Mirka Ružiča. Vabljeni!

Spodobi se da se zlatomašniku, kjer obhaja zlato mašo podari darilo. G. Mirko je izrazil željo, da se mu kot darilo namenijo mašni nameni vernikov naše župnije. Tako lahko sedaj v ta namen darujete mašni namen – intencijo. Darovane mašne namene bo nato zlato mašnik opravil v prihodnjih mesecih.  Le te bomo zbirali vse do dneva zlate maše. Hvala za vaše mašne namene namenjene g. Mirku Ružiču.

Vsi farani pa ste lepo vabljeni, da se 2.7. zberemo skupaj z zlatomašnikom pri sveti mašni daritvi ob župnijskem oltarju v naši župnijski cerkvi.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta sta v Račah prejela:

Filip Bešić in Oliver Bešić iz Rač.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Marije Hamler (r. 1935) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!