Avtor: zurace Objavljeno: 10. 06. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 10. NAVADNA NEDELJA

SRCE JEZUSOVO IN SRCE MARIJINO

V PETEK, 16. junija, PRAZNUJEMO PRAZNIK SRCA JEZUSOVEGA, V SOBOTO, 17. junija, PA PRAZNIK SRCA MARIJINEGA. Vabljeni, da se ob praznikih udeležite svete maše!

Romanje v Medžugorje

Vabljeni na ROMANJE v MEDŽUGORJE. Romali bomo od 23. – 25. 6.  2023

Cena romanja je 195,00 € pri udeležbi 40 oseb in 210,00 € pri udeležbi 35 oseb.

ZA PRIJAVO IN DODATNE INFORMACIJE SE OBRNITE NA POZEJDON TURIZEM V RAČAH.

Pustolovščina+

Dragi učenke in učenci 6., 7. in 8. razreda! Če želite nekaj prvih počitniških dni preživeti malo drugače in bolj pustolovsko, ste vabljeni na tridnevni tabor Pustolovščina+, ki se bo odvijal od 28. do 30. junija 2023 na Zavodu A. M Slomška na Vrbanski cesti 30 v Mariboru.

Prijavite se lahko do 15. 6. 2023. Več informacij na: www.z-ams.si

LJUBEZEN, TRAKTOR IN ROCK'N'ROLL

MePZ KKID Sv. Jožefa Delavca vabi na Glasbeno-gledališki večer LJUBEZEN, TRAKTOR IN ROCK'N'ROLL, ki bo v nedeljo, 18. 6., ob 19.00 na grajskem dvorišču, v primeru slabega vremena pa v kinodvorani gradu Rače. Vabljeni!

ZLATA MAŠA MIRKA RUŽIČA

V nedeljo, 2. 7. 2023 bo ob 10.15 zlata maša, to je maša ob 50 let duhovništva, upokojenega župnika župnije Rače Mirka Ružiča. Vabljeni!

Spodobi se da se zlatomašniku, kjer obhaja zlato mašo podari darilo. G. Mirko je izrazil željo, da se mu kot darilo namenijo mašni nameni vernikov naše župnije. Tako lahko sedaj v ta namen darujete mašni namen – intencijo. Darovane mašne namene bo nato zlato mašnik opravil v prihodnjih mesecih.  Le te bomo zbirali vse do dneva zlate maše. Hvala za vaše mašne namene namenjene g. Mirku Ružiču.

Vsi farani pa ste lepo vabljeni, da se 2.7. zberemo skupaj z zlatomašnikom pri sveti mašni daritvi ob župnijskem oltarju v naši župnijski cerkvi.

Ob tem slovesnem dogodku naprošam naše dobre gospodinje za pecivo. Slovesnosti ni brez vina, ki ga pridelajo rački vinogradniki, zato gospodarje naprošam tudi za dobrote iz kleti. Vino bosta zbrala in pripravila g. Branko Hribernik in g. Milan Hameršak.

ORATORIJ »Stopi na pot«

Tudi letos mladi iz naše župnije za veroučence od 1.-7.razreda organizirajo Oratorij na temo Hobit.

Oratorij z geslom »Stopi na pot« se bo odvijal od 3. 7. -7. 7., med 9.00 in 16.00. Tako kot vsako leto se bomo veliko igrali, ustvarjali, prepevali in skozi dramsko igro spoznali zgodbo glavnega lika, hobita Bilba. Prijave so še vedno odprte na Facebook strani Oratorij Rače.

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta so v Račah prejeli:

Lina Mandl iz Rač,

Alja Grašič iz Maribora.

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Jožeta Horvata (r. 1966) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!