Avtor: zurace Objavljeno: 18. 06. 2023

- Nedelja, 23. 7. – Župnijsko žegnanje - Anino župnije Fram,

- Nedelja, 13. 8. – sv. maša pri sv. Neži in blagoslov vinogradov,

- Torek, 15. 8. – Marijino Vnebovzetje,

- Nedelja, 20. 8. – Rokova nedelja, zaobljubljeno romanje župnije Rače na Ptujsko goro,

- Sobota, 26. 8. – Škofijsko romanje bolnih, invalidov in ostarelih v Puščavo na Pohorju, ki se ga bomo udeležili,

- Ponedeljek, 28. 8. – V RAČAH: Skupna seja ŽPS župnij Rače in Fram

- Nedelja, 3. 9. – Angelska nedelja, žegnanje na Planici,

ZLATA MAŠA MIRKA RUŽIČA

V nedeljo, 2. 7. 2023 bo ob 10.15 zlata maša, to je maša ob 50 let duhovništva, upokojenega župnika župnije Rače Mirka Ružiča. Vabljeni!

Spodobi se da se zlatomašniku, kjer obhaja zlato mašo podari darilo. G. Mirko je izrazil željo, da se mu kot darilo namenijo mašni nameni vernikov naše župnije. Tako lahko sedaj v ta namen darujete mašni namen – intencijo. Darovane mašne namene bo nato zlato mašnik opravil v prihodnjih mesecih.  Le te bomo zbirali vse do dneva zlate maše. Hvala za vaše mašne namene namenjene g. Mirku Ružiču.

Vsi farani pa ste lepo vabljeni, da se 2.7. zberemo skupaj z zlatomašnikom pri sveti mašni daritvi ob župnijskem oltarju v naši župnijski cerkvi.

Ob tem slovesnem dogodku naprošam naše dobre gospodinje za pecivo. Slovesnosti ni brez vina, ki ga pridelajo rački vinogradniki, zato gospodarje naprošam tudi za dobrote iz kleti. Vino bosta zbrala in pripravila g. Branko Hribernik in g. Milan Hameršak.