Avtor: zurace Objavljeno: 24. 06. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 12. NAVADNA NEDELJA

- V četrtek, 29. 6., obhajamo slovesni praznik apostolov sv. Petra in Pavla. Sveta maša bo v župniji Rače ob 18.00 in v župniji Fram ob 19.00.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca julija.

Na prvi četrtek – praznik Petra in Pavla - bomo molili in prosili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Bolnike, onemogle in ostarele bom obiskoval samo na prvi petek in soboto meseca julija.

Na prvo soboto bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

ŠENTVORSCA

Ptujskogorski bratje minoriti vabijo na ŠENTVORSCO, praznik Ptujskogorske Matere Božje, in sicer:

- na predvečer praznika: v SOBOTO, 1. julija 2023: ob 19.00 molitvena ura, ob 20.00 sveta maša, ki jo bo vodil msgr. Alojzij Cvikl; po sveti maši je procesija z lučkami in nočno bdenje.

- na sam praznik: v NEDELJO, 2. julija 2023, pa vabijo k svetim mašam ob 6.30, 8.00, 16.00, še posebej pa k slovesni sveti maši ob 10.00, ki jo bo vodil mariborski nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl. Ob 9.00 bo tudi molitvena ura.

ZLATA MAŠA MIRKA RUŽIČA

Prihodnjo nedeljo, 2. 7. 2023 bo ob 10.15 zlata maša, to je maša ob 50 let duhovništva, upokojenega župnika župnije Rače Mirka Ružiča.

Še vedno lahko darujete mašni namen – intencijo. Darovane mašne namene bo nato zlato mašnik opravil v prihodnjih mesecih

Vsi farani pa ste lepo vabljeni, da se 2.7. zberemo skupaj z zlatomašnikom pri sveti mašni daritvi ob župnijskem oltarju v naši župnijski cerkvi.

Ob tem slovesnem dogodku naprošam naše dobre gospodinje za pecivo.