Avtor: zurace Objavljeno: 13. 08. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 19. NAVADNA NEDELJA

- Nabirka današnje nedelje je namenjena za prizadete v neurjih. Zbrana sredstva vaših darov bodo namenjena za neposredno pomoč prizadetim gospodinjstvom, da bodo lažje popravili nastalo škodo in si uredili svoje domove. Zbrana sredstva se bodo izročila Slovenski Karitas.

HVALA za vašo solidarnost, da olajšamo trpljenje številnim družinam.

DAR ZA MIVO

Nadaljujemo z zbiranjem darov za MIVO. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah.

MARIJINO VNEBOVZETJE

V torek, 15. 8. 2023 je strogi, zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja - Veliki šmaren, največji Marijin praznik.

PTUJSKOGORSKI BRATJE MINORITI ob Prazniku Marjinega Vnebovzetja vabijo na Ptujsko goro; in sicer: v nedeljo, 13. 8. 2023,  na srečanje bolnikov ob praznovanju Marijinega vnebovzetja, ko bo ob 9.00 molitvena ura, ob 10.00 pa slovesna sveta maša, med katero bo priložnost za bolniško maziljenje;

V ponedeljek, 14. 8. 2023, na PREDVEČER PRAZNIKA bo ob 19.00 molitvena ura; ob 20.00 bo sveta maša z somaševanjem, ki jo vodi mariborski nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl. Po maši je procesija z lučkami. Ob 24.00 je polnočna sveta maša in nočno bdenje do jutra.

Na PRAZNIK – v torek, 15. 8. 2023 pa vabijo najprej k svetim mašam ob 6.30 in ob 8.00. Ob 9.00 bo molitvena ura, ob 10.00 pa slovesna sveta maša z somaševanjem in posvetitev slovenskega naroda Mariji, ki jo vodi mariborski nadškof in metropolit msgr. Alojzij Cvikl. Po maši sledijo pete litanije Matere Božje. Svete maše bodo še ob 12.30, 16.00 in 19.00.

RAČE - ROKOVA NEDELJA

Prihodnjo nedeljo, 20. 8. 2023, 20. navadna nedelja, romamo peš na Ptujsko Goro na čast Svetemu Roku v zahvalo rešitve od kuge.

Blagoslov peš romarjev bo ob 4.45 zjutraj pri cerkvi v Račah, odhod pa ob 5.00,

Mašo v zahvalo bomo kot župnija darovali na Ptujski Gori ob 10.00. Ker sveto mašo oblikuje naša župnija vabim k sodelovanju ministrante, bralce beril in prošenj, pevski zbor in moške za pomoč pri prepevanju Marijinih litanij ob koncu maše.

Vabljeni vsi farani!