Avtor: zurace Objavljeno: 2. 09. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 22. NAVADNA NEDELJA - ANGELSKA NEDELJA

DAR ZA MIVO

Nadaljujemo z zbiranjem darov za MIVO. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah.

VEROUČNO LETO 2023/24

Starši veroučencev, vse informacije glede datuma vpisa in novega veroučnega leta 2023/2024  boste v našli na župnijskih internetnih straneh:

www.zupnija-race.rkc.si in www.zupnija-fram.rkc.si/

ŽUPNIJSKO ROMANJE ŽUPNIJ FRAM IN RAČE

Na praznik Rožnovenske Matere Božje, prvo soboto v Marijinem mesecu oktobru, 7. 10. 2023, bomo imeli ŽUPNIJSKO ROMANJE ŽUPNIJ FRAM IN RAČE v Baziliko Lurške Marije v Brestanici in v cerkev sv, Marije Vnebovzete v Šmarju pri Jelšah.

Cena romanje (v ceno je vključen prevoz in kosilo) je 30,00 € po osebi. Rače: prijavite se po mašah in za Fram: pri gospe Jožici (051 212 638). Vabljeni!

MALI ŠMAREN

V petek, 8. septembra, obhajamo praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Vabljeni k sveti maši tudi v Slivnico ob 10.30, kjer obhajajo praznik župnijske zavetnice.

ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN

Škofijski molitveni dan za nove duhovne poklice ter svetost in stanovitnost poklicanih bo potekal, v soboto, 9. septembra 2023, pri Mariji Zavetnici s plaščem na Ptujski Gori.

Geslo »Poklicani, da bi živeli« nas vabi, da v sebi poglobimo veselje do življenja in ga razširjamo okrog sebe. Obenem spodbuja, naj naredimo vse, kar je v naši moči, da bi se v domačem občestvu prebudil vsaj kakšen nov duhovni poklic.

Začetek ob 8.30 sočasno na treh krajih: v baziliki bo molitvena ura pred izpostavljenim Najsvetejšim, po romarski poti križev pot, v Frančiškovi dvorani pa srečanje otrok in mladih, zlasti ministrantov z bogoslovci. Ob 9.30 bodo v cerkvi pete litanije Matere Božje z odpevi. Višek bo sveta maša ob 10.00, ki jo bo daroval nadškof Alojzij Cvikl DJ. Lepo vabljeni!

SLOMŠKOVA NEDELJA 2023

Slomšek se je kot ljubitelj glasbe in petja dobro zavedal, da ima glasba pomembno pozitivno vlogo v življenju človeka. On sam med drugim pravi: »Ptico boš spoznal po petju, pa človeka tudi; ako lepo petje, ima tudi lepo srce.

Letošnja osrednja slovesnost Slomškove nedelje, bo v nedeljo, 24. septembra, v Zavodu A. M. Slomška, Vrbanska c. 30, Maribor. Glavna tema je 170 letnica izida Slomškove mladinske pesmarice z naslovom »Šola veselega lepega petja za šolsko mladino«. Hkrati pa bo to praznovanje tudi zahvala za dokončno rešitev Zavoda A. M. Slomška.

Ob 15.00 bo molitvena ura in nato, ob 16.00, somaševanje škofov in duhovnikov. Somaševanje bo vodil ljubljanski nadškof metropolit  msgr. Stanislav Zore. Prisrčno vabilo na osrednjo slovesnost velja vsem, zaradi aktualnosti letošnje teme pa se posebej staršem šoloobveznih otrok, cerkvenim pevcem in članom ZPS. Dobrodošli!

TEDEN MLADIH

Letošnji teden mladih bo potekal od 10. do 16, septembra. Začel se bo z nedeljo mladih (10.9.) in zaključil s stično mladih (16. 9.).

Mladi vabljeni k sodelovanju na nedeljo mladih! Naj bo to praznik za vso župnijo. Na nedeljo mladih bomo še posebej molili in se Bogu zahvalili za mlade.

Festival katoliške mladine STIČNA MLADIH 2023

Mladi po birmi, srednješolci in študenti, vabljeni na festival katoliške mladine v Stični; ta bo v soboto, 16. 9. 2023. Letošnji festival nosi naslov: »Kdo praviš, da sem?« in odgovarja na dileme mladih. V porastu uporabe družbenih omrežij se namreč v mnogih mladih poraja vprašanje identitete – od kod izhajam, kdo sem? Ustvarjalci letošnjega festivala so navdih za geslo našli v svetopisemskem odlomku iz 2. pisma Korinčanom, ki na to vprašanje odgovarja s preprostim: “Če je torej kdo v Kristusu, je nova stvaritev. Staro je minilo. Glejte, nastalo je novo.” Zato želijo mlade spodbuditi, da ustvarijo novo identiteto oziroma mišljenje v Kristusu. Več na: http://www.sticna.net/

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Nade Marjete Hergan (r. 1945) iz Podove;

ter v dneh pred nami od:

+ Konrada Roškarja (r. 1938) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!