Avtor: zurace Objavljeno: 16. 09. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 24. NAVADNA NEDELJA

- V sredo (izjemoma ta mesec v sredo), 20. 9. 2023 bo ob 19.30 seja ŽPGS Rače. Člani vabljeni!

DAR ZA MIVO

Nadaljujemo z zbiranjem darov za MIVO. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah.

SLOMSKOVA NEDELJA 2023

Letošnja osrednja slovesnost Slomškove nedelje, bo v nedeljo, 24. septembra, v Zavodu A. M. Slomška, Vrbanska c. 30, Maribor. Glavna tema je 170 letnica izida Slomškove mladinske pesmarice z naslovom »Šola veselega lepega petja za šolsko mladino«.

Ob 15.00 bo molitvena ura in nato, ob 16.00, somaševanje škofov in duhovnikov. Somaševanje bo vodil ljubljanski nadškof metropolit  msgr. Stanislav Zore.

SKAVTSKO POVABILO

Skupaj s šolskim in veroučnim letom se počasi začenja tudi novo skavtsko leto. Če te je kdaj zanimalo, kako je loviti in raziskovati džunglo s Kačo Kajo, Bagiro, Akelo in Balujem, kakšen je občutek spati v viseči mreži sredi gozda, z enim potegom kresila zakuriti ogenj in si na njem pripraviti večerjo ter srečati Boga in bližnjega skozi naravo, te skavti vabimo, da se nam pridružiš! Letos se bomo prvič srečali v nedeljo, 8. 10. 2023, pri sv. maši ob 10.30 v župnijski cerkvi sv. Cirila in Metoda Tezno. Za več informacij si oglej naš facebook: Skavti Maribor 2 - Maistrov steg, ali instagram: skavti_maribor_2

Se že veselimo, da se spoznamo!

voditelji stega Maribor 2

ŽUPNIJSKO ROMANJE ŽUPNIJ FRAM IN RAČE

Na praznik Rožnovenske Matere Božje, prvo soboto v Marijinem mesecu oktobru, 7. 10. 2023, bomo imeli ŽUPNIJSKO ROMANJE ŽUPNIJ FRAM IN RAČE v Baziliko Lurške Marije v Brestanici in v cerkev sv, Marije Vnebovzete v Šmarju pri Jelšah.

Cena romanja (v ceno je vključen prevoz in kosilo) je 30,00 € po osebi.

Odhod avtobusa iz Rač: ob 7.30 uri – pri cerkvi; za parkiranje uporabite župnijski parkirni prostor!

Odhod avtobusa iz Frama: ob 7.45 uri - pri cerkvi; za parkiranje uporabite parkirni prostor pri pokopališču!

PRIJAVE:

Rače: prijavite se po mašah ali pokličite žpk;

Fram: prijavite se po mašah ali pri gospe Jožici (051 212 638).

Vabljeni na romanje, da skupaj molimo in prosimo blagoslova za obe župnijski občestvi!

MOLITVENA SKUPINA RAČE

V župniji Rače ponovno obujamo k delovanju MOLITVENO SKUPINO, katere člani v molitvi pred Boga polagajo prošnje in zahvale za našo župnijsko občestvo ter za nove duhovne poklice, ki jih primanjkuje. Tako bodo klicali Božjega blagoslova na pastoralno življenje in delovanje župnije.

Prvo srečanje bo v ponedeljek, 18. 9. 2023 ob 18.00. Vabljeni!

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta je v Račah prejel:

Bine Hribernik iz Selnice ob Dravi.

Staršem čestitamo!