Avtor: zurace Objavljeno: 1. 10. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 26. NAVADNA NEDELJA - ROŽNOVENSKA NEDELJA

- Jutri, v ponedeljek, 2. 10., ima ob 17.00 srečanje molitvena skupina Rače. Člani vabljeni!

SPREMEMBA UR SVETIH MAŠ

Zaradi krajšanja dni bodo svete maše med tednom, od ponedeljka do sobote, eno uro prej, ob 18.00.

DAR ZA MIVO

Nadaljujemo z zbiranjem darov za MIVO. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca oktobra.

Na prvi četrtek bomo pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Bolnike, onemogle in ostarele bom obiskoval v prvih dneh meseca oktobra.

Na prvo soboto bomo na župnijskem romanju pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin

ŽUPNIJSKO ROMANJE ŽUPNIJ FRAM IN RAČE

Odhod avtobusa iz Rač: ob 7.30 uri – pri cerkvi;

Odhod avtobusa iz Frama: ob 7.45 uri - pri cerkvi; za parkiranje uporabite parkirni prostor pri pokopališču!

Marijin mesec Rožnega venca

Danes, 1. oktobra 2023, vstopamo v Marijin mesec rožnega venca.

Rožni venec bomo molili 25 minut pred vsako večerno sveto mašo.

TEDEN ZA ŽIVLJENJE

Od 8. do 15. oktobra bo v Sloveniji potekal Teden za življenje 2023 pod geslom »Povzdignimo dar življenja.«

Živimo v času, ko je in bo še bolj potrebno zastaviti glas “za življenje”. Z gotovostjo lahko rečemo, da Slovenci to globoko v sebi čutimo. Zato vas vabimo v molitvi za pogum in razsvetljenje, da bi znali ustrezno pričati in delovati - vsak po svojih močeh in vesti.

Več na: https://gibanjezazivljenje.si/

SREČANJE STARŠEV

V ponedeljek, 16. 10. 2023, ob 18.30, po večerni sveti maši, vabim starše letošnjih prvoobhajancev župnije Rače na srečanje.

V sredo, 18. 10. 2023, ob 18.30, po večerni sveti maši, pa ste na srečanje vabljeni starši letošnjih birmancev župnije Rače. Vabljeni!

KRSTILI SMO

Zakrament svetega krsta so v Račah prejeli:

Lana Najdovski iz Maribora,

Oskar in Vito Mesarič iz Brezule

Tine Klep iz Rač.

Staršem čestitamo!

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Ane Pauman (r. 1938) iz Podove.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!