Avtor: zurace Objavljeno: 18. 11. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 33. NAVADNA NEDELJA

- V tednu pred nami obhajamo teden zaporov z naslovom: »Nebesa pripovedujejo o Božji slavi… zato povzdigni oči!«.

Sv. Cecilija – zavetnica petja

Ob godu svete Cecilije (22.11.), zavetnice cerkvene glasbe in petja, se ZAHVALJUJEM vsem pevcem in pevkam, zborovodkinjam, organistom, kitaristom v župnijah Fram in Rače, za vaše redno delo, vaje in sodelovanje pri svetih mašah ter ostalem delovanju župnij skozi vse cerkveno leto, ko župniji potrebujeta vašo pomoč.

Naj Vam sveta Cecilija pri Bogu izprosi obilo Božjega blagoslova in tistih milosti, ki jih potrebujete pri prepevanju Bogu v čast in hvalo.

God svete Cecilije bomo obhajali v Framu v torek, 21. 11., v Račah pa v sredo, 22. 11., pri in po večernih svetih mašah. Pevci vabljeni!

SVETI MIKLAVŽ V CERKVI V RAČAH

Obisk svetega Miklavža bo v župnijski cerkvi v Račah v torek, dne 5. 12. 2023 ob 17:30.

Miklavževanje je namenjeno veroučencem od 1. do 4 . razreda.

Starši teh veroučencev bodo navodila za prijavo in ostale podatke dobili po elektronski pošti.

KARITAS RAČE: SREČANJE STAREJŠIH ŽU RAČE

26. novembra, na nedeljo Kristusa Kralja, bo sveta maša ob 10.15 namenjena srečanju starejših in bolnih v naši župniji.

Dana bo možnost za podelitev zakramenta bolniškega maziljenja. Srečanje ob Gospodovi mizi je lepa priložnost za izročitev trpljenja bolezni in starosti na oltar.

Po koncu svete maše prijazno vabljeni, da  se ob čaju, kavici in  sladkih dobrotah, predamo klepetu in spominom.

Kdor bi se rad srečanja udeležil in nima možnosti prevoza, lahko pokliče na 030 643 233, da se dogovorimo za prevoz.

Farane in gospodinje pa prosim za pecivo, da bomo lahko pogostili bolne in starejše naše župnije Rače!