Avtor: zurace Objavljeno: 25. 11. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - JEZUS KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

- Jutri, v ponedeljek, 27. 11., ima ob 17.00 srečanje molitvena skupina Rače. Člani vabljeni!

-Sv. Miklavž bo obiskal veroučence Žu Rače od 1 - 4. razreda, v torek 5.12. ob 17.30 v župnijski cerkvi. Starši otrok so bili obveščeni po e-pošti!

Škofijska gimnazija AMS vabi

1.  Škofijska gimnazija AMS in Dijaški dom AMS 7. in 8. decembra 2023 vabita UČENCE 7., 8., in 9. razredov na DAN ZA RADOVEDNE, kjer bo predstavljeno življenje in delo na škofijski gimnaziji, in na dogodek DAN in NOČ, kjer bo predstavljen dnevni utrip v dijaškem domu. Za prijavo in dodatne informacije obiščite spletno stran www.z-ams.si in FB stran Škofijske gimnazije in Dijaškega doma AMS.

2. Zavod Antona Martina Slomška vabi na tradicionalni Miklavžev dobrodelni koncert, ki bo v ponedeljek, 4. decembra 2023 ob 18. uri v športni dvorani na Vrbanski.

Ob dijakih, učencih in zaposlenih bo glasbeni gost večera Marko Vozelj. Obiskal nas bo seveda tudi sv. Miklavž. Cena vstopnice za odrasle (od vključno dopolnjenega 18. leta) je 15 €, za otroke in mladostnike (od 7 do 18 let) je 10 €, za najmlajše je vstop prost. Prijazno vabljeni.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca decembra.

Na prvi četrtek bomo pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Bolnike, onemogle in ostarele bom obiskoval v prvih dneh meseca decembra.

Na prvo soboto bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

Nedelja Kristusa Kralja - TEDEN KARITAS

Danes obhajamo nedeljo Kristusa Kralja Vesoljstva. S to nedeljo zaključujemo cerkveno leto A in hkrati vstopamo v  TEDEN KARITAS z geslom »UPANJE ZA VSE«, ki traja do prve adventne nedelje 3. 12. 2023.

- NABIRKA prihodnje, 1. adventne nedelje je v celoti namenjena KARITAS, razdeljena pa bo tako, da 1/3 nabirke prejmeta župnijski Karitas Rače in Fram; 2/3 nabirke pa prejme Nadškofijska Karitas Maribor.

Sreda, 29. 11. 2023: DOBRODELNI KONCERT KLIC DOBROTE

Ob 20.00 bo dobrodelni koncert z neposrednim prenosom na 1. programu TV Slovenija, Radiu Slovenija in Radiu Ognjišče.  V času koncerta bomo zbirali sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski.

Več o koncertu

Teden Karitas se zaključi na 1. adventno nedeljo z Nedeljo Karitas, 3. 12. 2023.

Blagoslov adventnih venčkov

Prihodnjo nedeljo, 3. 12. 2023, je PRVA ADVENTNA NEDELJA, ko bomo pri vseh mašah imeli blagoslov adventnih venčkov.

Venčke prinesite v cerkev, da jih bom blagoslovil skupaj z župnijskim adventnim venčkom. Tako blagoslovljenje nato odnesete nazaj na svoje domove iz katerih naj veje Božji Duh, ki vabi družino k skupni molitvi.

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Jožeta Štingla (r. 1933) iz Maribora.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!