Avtor: zurace Objavljeno: 16. 12. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 3. ADVENTNA NEDELJA

-Dobite lahko Marijanski koledar za leto 2024 – 3,30 eur in Družinsko pratiko za leto 2024 – 7,50 eur.

-Nadaljujemo z Božično devetdnevnico, ki traja do svetega večera.

-Sprejemam naročila svetih maš za leto 2024.

LUČ MIRU IZ BETLEHEMA

Skavti bodo na 4. adventno nedeljo (24. 12.) v naše župnije prinesli plamen Luči miru.

Letošnje geslo/sporočilo poslanice, ki ga  v sebi prinaša lučka miru je:

Premostimo in razsvetlimo.

Nasprotje med mrazom in toploto, žalostjo in veseljem, grozotami in mirom, temo in svetlobo. Ko doživimo prvo, šele zares spoznamo dragoceno vrednost drugega.

Ko vidiš nekoga, ki ga zebe, ki je žalosten, ki beži pred neurjem, ki se boji teme, stopi k njemu. Podaj mu roko, pomagaj mu na poti k toploti, veselju, miru, razsvetli njegovo temo. Podaj mu roko, med vama postavi most.

Most, ki zraste, ko se človek človeku nasmehne. Most, ki zraste, ko te roke povabijo v objem. Most, po katerem hitiš v odgovor klicu na pomoč.

Drug drugemu lahko v še tako hudi preizkušnji prinašamo Luč upanja.

Postavimo most, kjer ga ni. Prižgimo luč, kjer še ne gori.

Luč miru iz Betlehema boste lahko prejeli  na četrto adventno nedeljo in jo odnesli na svoje domove ali grobove svojih pokojnih.

Za vsak prostovoljni dar se vam že vnaprej iz srca zahvaljujemo.

Skavti stega Maribor 2

BOŽIČNI KONCERT

Na praznik BOŽIČ, 25. 12. 2023, bo ob 18.00 v župnijski cerkvi v Račah tradicionalni večerni BOŽIČNI KONCERT, ki ga bodo pripravili in odpeli člani vokalne skupine Fantje na vasi z gosti.