Avtor: zurace Objavljeno: 23. 12. 2023

OZNANILA ŽUPNIJE - 4. ADVENTNA NEDELJA - SVETI VEČER IN BOŽIČ

- v tednu pred nami so veroučne počitnice.

Sveti večer - božič

DANES (24. 12. 2023) s svetim večerom vstopamo v božični čas.

Lepo vabljeni k  polnočnicam  v Framu ali v Račah ob 19.00 in 24.00.

Pred polnočnicami bo kratek uvod v slovesno sveto mašo, da se zavemo pomena tega kaj se godi na sveti večer, in tega, kako pomemben je za naše krščansko življenje po evangeliju Jezusa Kristusa.

V PONEDELJEK, 25. 12. 2023, na zapovedan in slovesen praznik GOSPODOVEGA ROJSTVA, pa vabljeni k dnevnim prazničnim mašam ob 8.00 ali 10.00.

LUČ MIRU IZ BETLEHEMA

Skavti bodo na 4. adventno nedeljo (24. 12.) v naše župnije prinesli plamen Luči miru.

Luč miru iz Betlehema boste lahko prejeli  na četrto adventno nedeljo in jo odnesli na svoje domove ali grobove svojih pokojnih.

Za vsak prostovoljni dar se vam že vnaprej iz srca zahvaljujemo.

Skavti stega Maribor 2

SVETI  ŠTEFAN -  blagoslov vode in soli

Na praznik svetega Štefana (torek 26. 12. 2023), bomo pri maši v Framu ob 9.00 in v Račah ob 10.15 opravil blagoslov vode in soli. Z blagoslovljeno vodo se pokrižamo, z njo pokropimo stanovanje, gospodarska poslopja, travnike in polja. Blagoslovljeno sol pa pomešamo s kuhinjsko soljo.

Vabljeni, da blagoslovljeno vodo in blagoslovljeno sol po blagoslovu odnesete na domove!

Sv. Janez – blagoslov vina

Na praznik svetega Janeza, apostola (sreda,27. 12. 2023), bomo v Račah pri sveti maši ob 9.00 blagoslovili letošnji pridelek vina.

Vino je, podobno kot kruh, sad zemlje in delo človeških rok. Je praznična pijača in kot taka velja v Svetem Pismu za podobo obilja in veselja. Boga bomo prosili, da bi vino zauživali s spoštovanjem, ter zaupanjem v Božjo ljubezen in dobroto. Namen tega ni popivanje, ampak izraz veselja in hvaležnosti Bogu nad letošnjim pridelkom. Blagoslovljeno vino nato doma prilijete k ostalemu vinu.

Praznik SVETE DRUŽINE inZADNJI DAN LETA

V NEDELJO, 31. 12. 2023, v cerkvi obhajamo PRAZNIK SVETE DRUŽINE. Hkrati je ta nedelja zadnji dan v koledarskem letu 2023 in goduje sv. Silvester.

Zapeli bomo zahvalno pesem in prejeli blagoslov z Najsvetejšim, ki naj nas spremlja v preostalih urah staregaleta in skozi vse leto 2024.

Pri sveti maši ob 9.00 v Framu in ob 10.00 v Račah bomo prosili Nebeškega Očeta, da bi družine posnemale zgled Svete Družine, živele v medsebojni ljubezni, milosti, miru, usmiljenju in odpuščanju.

Imeli bomo tudi BLAGOSLOV OTROK. To je eden izmed načinov, s katerim otrokom pokažemo, da je Jezus njihov prijatelj, da nanje misli in jih varuje.

Otroci bodo prejeli ovčko, ki jo lahko dodajo k družinskim jaslicam. Prepevali bodo naši Angelčki. Družine vabljene k maši in molitvi!

BOŽIČNI KONCERT

Na praznik BOŽIČ, 25. 12. 2023, bo ob 18.00 v župnijski cerkvi v Račah tradicionalni večerni BOŽIČNI KONCERT, ki ga bodo pripravili in odpeli člani vokalne skupine Fantje na vasi z gosti.