Avtor: zurace Objavljeno: 28. 01. 2024

OZNANILA ŽUPNIJE - 4. NAVADNA NEDELJA

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota meseca februarja.

Na prvi četrtek bomo pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bomo pred Najsvetejšim z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Bolnike, onemogle in ostarele bom obiskoval v prvih dneh meseca februarja.

Na prvo soboto bomo pred izpostavljenim Najsvetejšim nebeško mater Marijo prosili za blagoslov naših družin.

SVEČNICA in BLAŽEV ŽEGN

V petek, 2. 2. 2024 je PRAZNIK GOSPODOVEGA DAROVANJA – SVEČNICA. Na ta dan v cerkvi blagoslovimo sveče, ki jih potem doma prižigate v hudi stiski, ob smrti v družini ali hudi uri.

Lepo bi bilo, da bi vsak dom imel doma svečo blagoslovljeno na svečnico, blagoslovljeno vodo in križ. Te svete blagoslovljene stvari so nam v opomin, da tudi v času najhujše teme nismo sami, da je Bog z nami. Sveče boste lahko dobili pred sveto mašo v cerkvi.

Na svečnico boste prejeli tudi BLAŽEV ŽEGN (goduje sicer v soboto, 3. februarja), ki vas obvaruje bolezni grla in drugega zla, ki prihaja iz grla. Prejeli ga  boste med mašo v Račah in v Framu na praznik Jezusovega darovanja – Svečnico, ker na ta dan doseže več vernikov.

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Mirana Sunjoga (r. 1956) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!