Avtor: zurace Objavljeno: 3. 03. 2024

OZNANILA ŽUPNIJE - 3. POSTNA NEDELJA

- V ponedeljek, 4. 3., ima ob 17.00 srečanje molitvena skupina Rače.

- ZA SPOVED SEM NA VOLJO PRED IN PO VEČERNIH SVETIH MAŠAH.

- Sveto spoved lahko opravite tudi v Stolnici sv. Janeza Krstnika Maribor, Baziliki Matere Usmiljenja pri frančiškanih v Mariboru, v Kloštru Ptuj in na Ptujski Gori.

- V tednu pred nami so veroučne počitnice.

CELODNEVNA ČEŠČENJA

Po župnijah naše dekanije Dravsko polje v potekajo od 6. 3. 2024 (Hoče) do 19. 3. 2024 (Rače) večne molitve - celodnevno češčenje Najsvetejšega, zato bodo na tisti dan spremenjene ure svetih maš.

V FRAMU so večne molitve 17. 3. 2024 – letos je to 5. postna nedelja.

OBISK - DMŽ

Smo v letu molitve, zato želimo v tem letu poglobiti osebno molitev in vero s pomočjo delavnic molitve in življenja.

Kaj so DMŽ?

V resnici so to neke vrste duhovne vaje, ki jih delamo v vsakdanjem življenju, tečaj, oziroma šola molitve in hkrati šola življenja. V katoliški Cerkvi potekajo že 39 let, z njimi je začel brat kapucin Ignacio Laranaga

Več o DMŽ bomo slišali v pričevanju voditeljice DMŽ, ki nas bo obiskala prihodnjo – 4. postno nedeljo, pri dopoldanskih svetih mašah v župnijskih cerkvah.

Oljčne vejice

Na 5. postno nedeljo – TIHO NEDELJO - boste lahko dobili in vzeli oljčne vejice, ki jih boste nato na cvetno nedeljo, zvezane v snopu z drugim zelenjem »presmec ali butara« prinesli k blagoslovu v župnijsko cerkev.

Oljčne vejice so pripravile pridne roke vernikov iz župnij slovenske Istre. Prostovoljni dar, ki pa ga boste za vejice darovali, je namenjen za obnovo istrskih cerkva. To akcijo vodi Milan stepan, žpk v Predloki in se za Vaše darove iskreno zahvaljuje!

KRIŽEV POT

V PETEK je ob 16.30 v Račah in ob 18.00 v Framu molitev in premišljevanje križevega pota.

Vabljeni, da se ga udeležite in z nami molite, ter premišljujete Jezusovo trpljenje, ki nas utrjuje v hoji za njim, kadar tudi nas doleti trpljenje.