Avtor: zurace Objavljeno: 9. 03. 2024

OZNANILA ŽUPNIJE - 4. POSTNA NEDELJA

- ZA SPOVED SEM NA VOLJO PRED IN PO VEČERNIH SVETIH MAŠAH.

- Sveto spoved lahko opravite tudi v Stolnici sv. Janeza Krstnika Maribor, Baziliki Matere Usmiljenja pri frančiškanih v Mariboru, v Kloštru Ptuj in na Ptujski Gori.

- V četrtek, 14. 3. 2024 bo ob 19.00 seja ŽPGS Rače. Člani vabljeni!

- V soboto, 16. 3., se bo ob 8.00 čistila župnijska cerkev v Račah. Vsi, ki ste pripravljeni pomagat, vabljeni!

CELODNEVNA ČEŠČENJA

Po župnijah naše dekanije Dravsko polje v potekajo od 6. 3. 2024 (Hoče) do 19. 3. 2024 (Rače) večne molitve - celodnevno češčenje Najsvetejšega, zato bodo na tisti dan spremenjene ure svetih maš.

Oljčne vejice

Na 5. postno nedeljo – TIHO NEDELJO - boste lahko dobili in vzeli oljčne vejice, ki jih boste nato na cvetno nedeljo, zvezane v snopu z drugim zelenjem »presmec ali butara« prinesli k blagoslovu v župnijsko cerkev.

Oljčne vejice so pripravile pridne roke vernikov iz župnij slovenske Istre. Prostovoljni dar, ki pa ga boste za vejice darovali, je namenjen za obnovo istrskih cerkva, od koder prihajajo vejice.

KRIŽEV POT

V PETEK je ob 17.30 v Račah in ob 18.00 v Framu molitev in premišljevanje križevega pota.

Vabljeni, da se ga udeležite in z nami molite, ter premišljujete Jezusovo trpljenje, ki nas utrjuje v hoji za njim, kadar tudi nas doleti trpljenje.

19. radijski misijon

Radijski misijon bo od 17. marca do 23. marca 2024. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa bo pripravljal duhovnik Mitja Markovič. Posebnost letošnjega misijona bodo »prenosi« govorov iz krajev sv. Frančiška Asiškega, kamor bodo romali radijski sodelavci. Vsebina premišljevanj pa bo v duhu »leta molitve«, kakor nas spodbuja papež Frančišek pred svetim letom.

Misijonski nagovori bodo vsak dan ob 11.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro.