Avtor: zurace Objavljeno: 17. 03. 2024

OZNANILA ŽUPNIJE - 5. POSTNA NEDELJA - TIHA NEDELJA

- ZA SPOVED SEM NA VOLJO PRED IN PO VEČERNIH SVETIH MAŠAH.

- V ponedeljek, 18. 3., ima ob 17.00 srečanje molitvena skupina Rače.

KRIŽEV POT

V PETEK je ob 17.30 v Račah in ob 18.00 v Framu molitev in premišljevanje križevega pota.

Vabljeni, da se ga udeležite in z nami molite, ter premišljujete Jezusovo trpljenje, ki nas utrjuje v hoji za njim, kadar tudi nas doleti trpljenje.

19. RADIJSKI MISIJON

Radijski misijon poteka od 17. marca do 23. marca 2024. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) sodeluje br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa pripravlja duhovnik Mitja Markovič. Posebnost letošnjega misijona so »prenosi« govorov iz krajev sv. Frančiška Asiškega, kamor bodo romali radijski sodelavci. Vsebina premišljevanj pa je v duhu »leta molitve«, kakor nas spodbuja papež Frančišek pred svetim letom.

Misijonski nagovori so vsak dan ob 11.15 in 17.00 na radiu Ognjišče. Ponovitev je vsak večer med 22. in 24. uro.

GOSPODOVO OZNANJENJE IN TEDEN DRUŽINE

Letos praznik Gospodovega oznanjenja bogoslužno obhajamo na soboto, 23. marca, ker je 25. marca veliki ponedeljek, 24. marca pa cvetna nedelja.

Prav zato je tudi teden družine krajši, in sicer od 19. do 23. marca.

Teden družine je torej v močnih predprazničnih časih, ko so vse priprave usmerjene na veliko noč. Zato letos razmišljamo o tej neizbežni zakonitosti, da gre vsaka družina skozi svoje velikonočno tridnevje. Geslo tedna družine 2024 je Velikonočna skrivnost v družinskem življenju.

CVETNA NEDELJA

Prihodnja nedelja, 24. marec 2024 je 6. POSTNA NEDELJA - CVETNA NEDELJA. Na ta dan se Cerkev spominja Jezusovega vhoda v Jeruzalem, kjer bo dovršil svojo velikonočno skrivnost. Zato na cvetno nedeljo tudi mi prihajamo z zelenjem pred Jezusa in ga pozdravljamo z besedami: Hozana, pozdravljen Kristus naš kralj in rešitelj. Nato ga, kakor takrat zbrano ljudstvo, tudi mi z procesijo pospremimo v Jeruzalem – do naše oltarne mize.

Pri vseh mašah bo blagoslov presmecev;  prisluhnili bomo poročilu o Kristusovem trpljenju - pasijonu.

VABILO – PRIJAVE DMŽ

V mesecu septembru bomo začeli z delavnicami Molitve in življenja. Delavnice obsegajo 15 srečanj enkrat tedensko, vsakič po dve uri.

Vabimo, da se čimprej prijavite, saj bomo tako lažje organizirali delavnice!

OLJČNE VEJICE

DANES lahko dobite oljčne vejice, ki jih nato na cvetno nedeljo, zvezane v snopu z drugim zelenjem »presmec ali butara« prinesete k blagoslovu v župnijsko cerkev.

Oljčne vejice so pripravile pridne roke vernikov iz župnij slovenske Istre. Hvala za dar, ki ste ga za vejice darovali. Namenjen je za obnovo istrskih cerkva, od koder prihajajo vejice.

POSLOVILI SO SE

Na pokopališču v Slivnici smo se poslovili od:

+ Terezije Špindler (r. 1933) iz Rač.

Žalujočim domačim - iskreno sožalje!