Avtor: zurace Objavljeno: 24. 03. 2024

OZNANILA ŽUPNIJE - 6. POSTNA NEDELJA - CVETNA NEDELJA

- Večerne svete maše bodo od ponedeljka naprej ob 19.00.

- Prihodnjo nedeljo prestavimo ure na letni čas.

- Pri frančiškanih v Mariboru bo v velikem tednu od ponedeljka do petka (25. 3.- 29. 3. 2024) celodnevno spovedovanje od 7. do 12. ure in od 14. do 19. ure.

VELIKI TEDEN - OBREDI

Vrhunec cerkvenega leta predstavlja Veliki teden, ki ga začenjamo na cvetno ali oljčno nedeljo, vrhunec velikega tedna pa je Velikonočno tridnevje: Veliki četrtek, Veliki petek in velikonočna vigilija na Veliko soboto, ki nas uvede v Veliko noč.

CVETNA NEDELJA, 24. marec:

V bogoslužju se spominjamo in podoživljamo Jezusov slovesni vhod v Jeruzalem.

Pri vseh mašah bo blagoslov presmecev;  prisluhnili bomo poročilu o Kristusovem trpljenju - pasijonu.

VELIKI ČETRTEK, 28. marec

Na Veliki četrtek obhajamo spomin Jezusove ZADNJE VEČERJE.

Sveta maša bo v četrtek ob 9.00 v stolni cerkvi naše nadškofije v Mariboru. Vabljeni!

Na Veliki četrtek, v Framu in v Račah ob 19.00, bo sveta maša v spomin Jezusove zadnje večerje in tiho češčenje »Jezusa na Oljski gori in v ječi.

- Po sveti maši bo še MOLITVENA URA ZA NOVE DUHOVNE POKLICE.

VELIKI PETEK, 29. marec

Na veliki petek obhajamo dan spomina na Jezusovo obsodbo, trpljenje in smrt.

Ob 15.00, uri Jezusove smrti, molimo križev pot in pustimo kakšen cvet pod križem.

Zvečer, ob 19.00 se v župnijski cerkvi v Framu in v Račah zberemo k obhajanju Spomina na Jezusovo odrešenjsko trpljenje in smrt na križu. V tem obredju se povežemo z Jezusom, ki je trpel in umrl za nas in za vse ljudi. Po obredu ga počastimo v božjem grobu z molitveno uro.

NA TA DAN GOSPODOVEGA TRPLJENJA JE TUDI STROGI ZAPOVEDAN POST,

ki veže vse zdrave kristjane od 18. do 60. leta starosti!

NABIRKA -  DAR, ki ga boste darovali na veliki petek, je namenjen Sveti deželi – zbiranju sredstev za podporo kristjanov na Bližnjem vzhodu.

VELIKA SOBOTA, 30. marec

BLAGOSLOVI JEDIL bodo ob:

PLANICA: 10.00

FRAM: 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00

RAČE: 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00.

Ob 12.00 BLAGOSLOVA JEDIL NI.

VELIKONOČNA VIGILIJA, zvečer

Z njo začenjamo obhajati Jezusovo vstajenje. Zberemo se v cerkvi v Framu in v Račah ob 19.00.

VELIKA NOČ, 31. marec

Zjutraj se ob 6.30 v Framu in v Račah udeležimo VSTAJENJSKE PROCESIJE in svete maše; praznovanje se nadaljuje pri domači mizi, kjer se zbere vsa družina in z molitvijo začne velikonočni zajtrk.

Slovesna sveta maša, na največji krščanski praznik, bo v Račah in v Framu tudi ob 10.00

VELIKONOČNI PONEDELJEK 1. april

Ta dan bo praznična sveta maša v Framu ob 9.00 in v Račah ob 10.15.

Verouk

Za veroučence na veliki četrtek in petek, 28. 3. in 29. 3., verouka NE BO.

OBREDI VELIKEGA TEDNA SO DEL KATEHEZE, ZATO SE OTROCI IN STARŠI UDELEŽITE OBREDOV VELIKEGA TEDNA in SVETE MAŠE NA VELIKO NOČ ter na VELIKONOČNI PONEDELJEK. Za birmance in prvoobhajance obeh župnij je udeležba vsaj pri dveh obredih velikega tedna obvezna!

Z veroukom nadaljujemo po praznikih, po ustaljenem urniku.

VABILO – PRIJAVE DMŽ

V mesecu septembru bomo začeli z delavnicami Molitve in življenja. Delavnice obsegajo 15 srečanj enkrat tedensko, vsakič po dve uri.

Vabimo, da se čimprej prijavite, saj bomo tako lažje organizirali delavnice!