Avtor: zurace Objavljeno: 30. 11. -1

Priprava na krščanski zakon

Draga zaročenec in zaročenka!

Ko vstopata na pot krščanskega zakona, vstopata v odnos, ki lahko živi le tedaj, če ga oba zakonca odgovorno negujeta. Zato želi priprava na krščanski zakon iz različnih vidikov osvetliti zakonsko zvezo, da bi lahko bolj zavestno in odgovorno živela to, kar je v vaju od Boga položeno po naravi.

Priprava na krčanski zakon v poteka pri Frančiškanih v Mariboru, v župnijski dvorani.

Prijavite se lahko s pomočjo spletnega obrazca, ki ga najdeš na spletni strani http://www.bazilika.info/?page_id=23;

če ne moreta preko obraza, pa s telefonsko najavo 02/ 22 851 15.

V treh korakih do cerkvene poroke:

Ko začneta načrtovati poroko, se najprej udeležita priprave na zakon.

Oglasita se pri duhovniku, ki vaju bo poročil, da naredite poročni zapisnik. S seboj prinesite krstni-samski list iz župnije, kjer sta bila krščena in potrdilo o opravljeni pripravi na zakon.

Z duhovnikom se dogovorita o poteku obreda poroke.

Molimo dragi farani, da bi čim več naših mladih in parov, ki že živijo skupno življenje, se odločilo svojo zvezo kronati z Kristusovo ljubeznijo in Njegovim blagoslovom.