Avtor: zurace Objavljeno: 19. 04. 2014

VELIKA NOČ

Pirhi

Kolpingova družina Rače bo jutri, na VELIKONOČNI PONEDELJEK, po 10. sveti maši nagradila otroke, ki bodo prinesli v cerkev pokazat PIRHE, na katerih bo vidna otroška domišljija in ustvarjalnost pri izdelavi krščanskih znamenj.

Verouk

Za veroučence od 1. do 9. razreda v VELIKEM TEDNU (14. 4 - 18. 4.) in v VELIKONOČNI OSMINI (21. 4 - 25. 4.) verouka NE BO.

Po tem sledijo prvomajske počitnice (28. 4. - 2. 5.), tako tudi v tem tednu verouka NI.

Z rednim veroukom po ustaljenem urniku za vse veroučence bomo nadaljevali po 3. Velikonočni nedelji, to je v sredo, 7. 5.

SV. BIRMA: v torek, 22. 4. 2014, pričnemo z BIRMANSKO DEVETDNEVNICO, ko bomo pri svetih mašah skupaj z birmanci, starši in ostalimi verniki molili, da bi Gospod na dan svete birme, ki bo 1. maja ob 10. uri, na naše birmance razlil obilo Svetega Duha s sedmerimi darovi. Ob tem Vas vse naprošam, da se letošnjih birmancev spomnite tudi v molitvi.

SKUŠNJA z birmovalcem bo v ponedeljek, 28. 4. 2014, ob 17.30, nato bomo skupaj darovali sveto mašo ob 19.00.

Birmovalec je msgr. Jože Goličnik, kanonik in stolni dekan.

Šmarnice

V mesecu MAJU (v petek, 2. maja) bomo pričeli s ŠMARNICAMI. To je ljudska pobožnost, kjer bomo prisluhnili šmarnični zgodbi ter prepevali Mariji na čast.

Šmarnice bodo vsak večer, v župnijski cerkvi ob 18.30, razen ob NEDELJAH, ko bomo šmarnično premišljevanje brali pri sveti maši ob 10. uri.

K tej pobožnosti še posebej spodbujam letošnje PRVOOBHAJANCE, da se tako s pomočjo naše skupne nebeške matere Marije pripravijo na Prvo sveto obhajilo, ki ga bodo prejeli na 7. velikonočno nedeljo, 1. junija 2014 ob 10. uri. Vabljeni tudi drugi veroučenci in ostali farani.

Stara ljudska modrost pravi:

Velikega travna (maja) ni brez šmarnici!

Župnijsko žegnanje

4. maj 2014

Slovesnost na čast župnijskega zavetnika »Svetega Jožefa Delavca«, farno žegnanje, bo na 3. velikonočno nedeljo, 4. maja 2014 ob 10. uri.

Sveto mašo bo daroval rektor bazilike na Ptujski gori p. Janez Šamperl. Vabljeni!

Vas farane pa, tako kakor vsako leto, naprošam za darovano vino, kruh, salame in pecivo.

Zakonski jubilanti: 5, 10, 15 let …

V nedeljo, 18. 5. 2014 bomo letos prvič pripravili SREČANJE ZAKONSKIH JUBILANTOV, ki živijo v naši župniji. Vsi, ki letos obhajate 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let poroke, vabljeni na srečanje s sveto mašo in obnovitvijo privolitve ob 15. uri. Nekateri so sklenili sv. zakon drugje ali se kasneje priselili k nam. Teh pri nas ni vpisanih in ne vemo, kako bi jih povabili. Morda jih vi poznate, zato vas prosimo, da jih povabite na srečanje, ali ime in naslov sporočite v župnišče.

Zahvala in voščilo Karitas

Sodelavci ŽK Rače se zahvaljujemo vsem župljanom, ki ste darovali živila in priboljške, s katerimi smo obogatili prehrambene pakete na zadnjih uradnih urah naše Karitas v mesecu aprilu.

Iskrena hvala  za poklonjeno pecivo, kavo, vino, sladkor in dar v nabirki ob srečanju bolnih in starejših župljanov. Hvala vsem in vsakemu posebej za vse, kar ste  postorili, da je bilo  srečanje prisrčno  in bogato doživeto.

Bog lonaj, tudi  za podarjeno obleko in obutev, hvala za  vso podporo, blage misli in molitve.

Želimo Vam, naj Vas Velikonočni prazniki napolnijo in obogatijo z upanjem, globoko radostjo, obiljem milosti in Božjega blagoslova.

Zahvala

Zahvaljujem se Vsem; sodelavcem, ministrantom, birmancem, cerkvenim pevcem, cvetličarki, ki je darovala cvetje in drugim prostovoljcem, ki so darovali svoj prosti čas ter materialna sredstva za to, da je bilo letošnje obhajanje obredov velikega tedna in velikonočnih praznikov ter liturgija pri svetih mašah v naši župniji lepo organizirana in pripravljena. Bog povrni vsem za izkazano pomoč. VESELO ALELUJO!