Avtor: zurace Objavljeno: 26. 04. 2014

2. VELIKONOČNA NEDELJA

Pred nami je prvi petek, zato bom na ta dan obiskoval bolne na domu.

Verouk

Za veroučence od 1. do 9. razreda med prvomajskimi počitnicami (28. 4. - 2. 5.), verouka NI.

Z rednim veroukom po ustaljenem urniku za vse veroučence bomo nadaljevali po 3. Velikonočni nedelji, to je v sredo, 7. 5. 2014, in naprej.

Šmarnice

V mesecu MAJU (v petek, 2. maja) bomo pričeli s ŠMARNICAMI. To je ljudska pobožnost, kjer bomo prisluhnili šmarnični zgodbi ter prepevali Mariji na čast.

Tedenske sv. maše z šmarnice bodo v mesecu maju vsak večer, v župnijski cerkvi ob 18.30, razen ob NEDELJAH.

K tej pobožnosti še posebej spodbujam letošnje PRVOOBHAJANCE, da se tako s pomočjo naše skupne nebeške matere Marije pripravijo na »Prvo sveto obhajilo«, ki ga bodo prejeli na 7. velikonočno nedeljo, 1. junija 2014 ob 10. uri. Vabljeni tudi drugi veroučenci in ostali farani.

Župnijsko žegnanje 4. maj 2014

Slovesnost na čast župnijskega zavetnika »Svetega Jožefa Delavca«, farno žegnanje, bo na 3. velikonočno nedeljo, 4. maja 2014 ob 10. uri.

Sveto mašo bo daroval rektor bazilike na Ptujski gori p. Janez Šamperl.

Gospodinje naprošam za kruh, pecivo, salamo, zaseko. Vino bo zbral in pripravil g. Branko Hribernik.

Ob 7,00 uri pa ste naše faranke in gospe dobre volje v župnišče, da bi pripravile obložene kruhke. Prosim pridite!

Slovesnost župnijskega žegnanja – počastitev našega župnijskega zavetnika Sv. Jožefa Delavca nima sama sebi namen ali meni. Namenjena je vsem nam! Zato ste vabljeni k tej slovesni sveti maši prav vsi, predvsem še tisti, ki obiskujete svete maše zjutraj, ob 8,00 uri. Naj to leto ne prevladujejo razni izgovori: eh, pa ne bom delal gužve, pa to ni namenjeno meni, to je za druge … itd.  Potrudite se in pridite k tej slovesni sveti maši ob 10,00 uri, da skupaj počastimo Sv. Jožefa Delavca, našega patrona.

Zakonski jubilanti: 5, 10, 15 let …

V nedeljo, 18. 5. 2014 bomo letos prvič pripravili SREČANJE ZAKONSKIH JUBILANTOV, ki živijo v naši župniji. Vsi, ki letos obhajate 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let poroke, vabljeni na srečanje s sveto mašo in obnovitvijo privolitve ob 15.00 uri. Nekateri ste sklenili sv. zakon drugje ali se kasneje priselili k nam. Teh pri nas ni vpisanih in ne vemo, kako bi jih povabili. Morda jih vi poznate, zato vas prosimo, da jih povabite na srečanje, ali ime in naslov sporočite v župnišče.

Ob izhodu vzemite tisti, ki še za koga veste PRIJAVNICO, KATERO IZPOLNITE IN NAM JO IZPOLNJENO VRNETE DO NEDELJE, 11.5.2014, NAZAJ V ŽUPNIŠČE!

Prijavnice so potrebne za to, da se vsaj približno ve, kako organizirati ter koliko česa pripraviti.

IZJEMA PRI NAS: Odločili smo se, da bomo vsako leto povabili na to srečanje PRAV VSE PARE, KI SO POROČENI ŽE VEČ KOT 55 LET – pomeni:  PRIDRUŽIJO SE LAHKO, VSI PARI, KI SO POROČENI 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, …… LET. Tudi za te pare, ki nimajo sicer okrogle obletnice, prosim, da izpolnijo prijavnico in nam jo vrnejo nazaj, do nedelje, 11.5.2014!

Kristjan je postal

TJAŽ DUŠA iz Rač.

Staršem in novokrščencu čestitamo!