Avtor: zurace Objavljeno: 4. 05. 2014

3. VELIKONOČNA NEDELJA

Teden molitve za nove duhovne poklice

Z današnjo nedeljo stopamo v teden molitve za nove duhovne poklice, z naslovom: »ŽIVA OBČESTVA – POT DUHOVNIH POKLICEV«. Pri svetih mašah bomo molili in prosili za nove duhovne poklice – Bog daj – da morda tudi kdaj v naši župniji.

Seja Žps

V četrtek, 8. 5. 2014, bo po sv. maši redna seja ŽPS. Člani vabljeni!

Verouk

V tednu pred nami nadaljujemo z rednim veroukom po ustaljenem urniku za vse veroučence;

to je v sredo, 7. 5. 2014, in naprej.

Kateheza odraslih

Verniki, ki bi radi obnovili svoje versko znanje, se pogovorili o kakšnem verskem dvomu, vabljeni v soboto, 10. 05. 2014, ob 17,00 pred sveto mašo, da se udeležite srečanja, kjer bomo skupaj ponovno in počasi obnavljali versko znanje.

Šmarnice

V petek, 2. maja 2014, smo pričeli z šmarnicami. Z njimi nadaljujemo skozi ves mesec maj, ob 18,30 uri, razen ob nedeljah. Veroučenci vabljeni, da skupaj prisluhnemo šmarnični zgodbi ter prepevamo Mariji na čast.

Zakonski jubilanti: 5, 10, 15 let …

V nedeljo, 18. 5. 2014 bomo letos prvič pripravili SREČANJE ZAKONSKIH JUBILANTOV, ki živijo v naši župniji. Vsi, ki letos obhajate 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let poroke, vabljeni na srečanje s sveto mašo in obnovitvijo privolitve ob 15.00 uri.

Jubilanti ste po pošti prejeli VABILO IN PRIJAVNICO, za katero prosimo, da jo do   NEDELJE, 11.5.2014, izpolnjeno vrnete nazaj v župnišče.

Prijavnice so potrebne za to, da se vsaj približno ve, kako kaj organizirati ter koliko česa pripraviti.

IZJEMA PRI NAS: Odločili smo se, da bomo vsako leto povabili na to srečanje PRAV VSE PARE, KI SO POROČENI ŽE VEČ KOT 55 LET – pomeni:  PRIDRUŽIJO SE LAHKO, VSI PARI, KI SO POROČENI 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, …… LET. Tudi za te pare, ki nimajo sicer okrogle obletnice, prosim, da izpolnijo prijavnico in nam jo vrnejo nazaj, do nedelje, 11.5.2014!

Florjanova nedelja

Na 4. velikonočno nedeljo, 11. maja 2014, bomo pri sveti maši ob 10,00 uri obhajali Florjanovo nedeljo, na čast sv. Florjana, zavetnika gasilcev. Sveto mašo bom daroval za vse pokojne gasilce v naši župniji ter v priprošnjo za njihovo varnost pri delu. Slavje na čast Sv. Florijana pomagajo pripravljati člani PGD PODOVA! Po sveti maši se bomo za kratek čas, ob pogostitvi podružili na župnijskem dvorišču. Vabljeni.

V nebesih je doma

V preteklem tednu smo se poslovili od :

+Vladimirja Ivančič iz Rač!

Molimo za rajne!