Avtor: zurace Objavljeno: 25. 05. 2014

6. VELIKONOČNA NEDELJA

Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu juniju; svoj dar za potrebe župnije boste oddali pred oltarjem. Po svetih mašah vabljeni na kavo.

Današnja nabirka

Po navodilu slovenskih škofov, je nabirka današnje 6. Velikonočne nedelje namenjena za pomoč žrtvam poplav v Srbiji in BIH. Oddana bo na škofijo!

Kdor želi še pomagati, lahko vzame tudi položnice Karitas in prav tako pomaga tistim, ki jim je voda uničila vse in so odvisni od naše dobrote.

Srečanje staršev veroučencev

7. letošnje srečanje za starše veroučencev bo v danes popoldan, 25. maja 2014. Dobimo se pri župnišču ob 15,00 uri. Nato bomo skupaj obiskali Slomškov grob v mariborski stolni cerkvi. Na grobu bomo prisluhnili šmarnični zgodbi in zmolili litanije. Starši z svojimi otroci vabljeni!

Zaključek »Šmarnic«

Z šmarnično pobožnostjo v mesecu maju, bomo zaključili v petek, 30. maja 2014.

Binkoštna devetdnevnica

Devet dni pred Binkoštnim praznikom, bomo pričeli z Binkoštno devetdnevnico, ko bomo skupaj prosili Boga, naj nas in našo župnijo pošlje obilje svojega Sveta Duha.

Vokalna skupina Kresnice

vabijo na koncert Marijinih pesmi, ki bo na »praznik Gospodovega vnebohoda«, v četrtek, 29. maja 2014, v naši župnijski cerkvi, po sveti maši ob 19,30 uri.  Vabljeni!

Fantje na vasi

- vabijo, v petek,  30. maja 2014, ob 20,00 uri na koncert, ki bo v Beli dvorani gradu Rače! Vabljeni.

MePz KKID – Sv. Jožefa iz Rač

- in ansambel »Skrivnost«, vabijo na koncert »Srce in kitara«, ki bo v nedeljo, 15. junija 2014, ob 18,00 uri na grajskem dvorišču v Račah.  Vabljeni!

Kristjanka je postala

ALINA BRAUNSBERGER, iz Podove.

Staršem čestitamo!