Avtor: zurace Objavljeno: 4. 06. 2014

OZNANILA ŽUPNIJE - 7. VELIKONOČNA NEDELJA

Hvala za dar, ki ste ga danes, na prvo nedeljo v mesecu juniju,  darovali za potrebe župnije. Po svetih mašah vabljeni na kavo ali sok.

Svete maše

Končali smo z šmarnično pobožnostjo, ki jo vsako leto opravljamo v mesecu maju Mariji na čast. Zato bodo od meseca junija naprej,  tedenske večerne svete maše ponovno ob 19.00 uri.

Binkoštna devetdnevnica

V tednu pred nami nadaljujemo z Binkoštno devetdnevnico, ki smo jo pričeli v petek. Z njo, v dneh pred praznikom Binkošte, skupaj prosimo Boga, naj na nas osebno in na našo župnijo, pošlje obilje svojega Svetega  Duha, s sedmerimi darovi.

1. četrtek, 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih; pri sveti maši pa bomo počastili z litanijami »Srce Jezusovo«.

Na prvo soboto bomo molili in prosili Marijo v litanijah za blagoslov naših družin. Družine vabljene k molitvi za blagoslov vašega družinskega življenja.

Sklep veroučnega leta

Prihodnjo nedeljo, 8. junija 2014, na praznik Binkošte, bomo imeli ob 10.00 uri SKLEPNO MAŠO OB KONCU VEROUČNEGA LETA. Sodelovali bodo veroučenci, prepevali angelčki, po MAŠI pa bodo veroučenci prejeli VEROUČNA SPRIČEVALA.

Seja KARITAS in uradne ure ŽK

Uradne ure KARITAS, v mesecu JUNIJU, bodo v četrtek, 12. 6. 2014 od 17.00 – 18.00 ure v prostorih gradu Rače.

*****

Prav tako bo, v četrtek, 12.6.2014, po večerni sveti maši SEJA KARITAS! Člani vabljeni!

Pomoč žrtvam poplav

Preteklo nedeljo ste za pomoč žrtvam poplav v Srbiji in BIH darovali 607,83 €. Kdor želi še pomagati, lahko vzame tudi položnice Karitas in prav tako pomaga tistim, ki jim je voda uničila vse in so odvisni od naše dobrote. Hvala za dar!

MePz KKID – Sv. Jožefa iz Rač

- in ansambel »Skrivnost«, vabijo na koncert »Srce in kitara«, ki bo v nedeljo, 15. junija 2014, ob 18,00 uri na grajskem dvorišču v Račah. Vabljeni!

V nebesih je doma

V preteklem tednu smo se na pokopališču Slivnica, poslovili od:

Lizike Stare (1949) iz Rač.

Molimo za naše drage rajne!