Avtor: zurace Objavljeno: 5. 08. 2014

18. NAVADNA NEDELJA

Hvala za dar, ki ste ga za stroške vodenja župnije darovali danes, na prvo nedeljo v mesecu avgustu.

Prihodnjo nedeljo, 10.8.2014 – 19. navadna nedelja, bo pri Sv. Neži v Framu, ob 10,00 uri »Vinogradniška maša in postavitev ter blagoslov klopotca«, ki ga pripravlja »Vinogradniško društvo občine Rače – Fram«. Vabljeni!

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO - s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup vozil za njihovo delovanje. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah, ob tem pa boste prejeli tudi blagoslovljeno podobico z molitvijo in nalepko sv. Krištofa. Do sedaj smo zbrali 260,00€.

V torek, 6.8.2013, ko obhajamo praznik Jezusove spremenitve na gori, bomo pričeli z Marijino devetdnevnico pred praznikom Marijinega Vnebovzetja, ki bo v petek, 15.8.2014. Z devetdnevnico se bomo duhovno pripravili na Marijin praznik in na obnovitev posvetitve Slovenskega naroda Mariji v varstvo. Vabljeni, da desetko rožnega venca: ki je tebe, Devica, v nebesa vzel; skupaj kot družina, vsak dan zmolite tudi doma.

»ROKOVA NEDELJA«, ko kot župnija poromamo na NA PTUJSKO GORO, kjer bomo ob 10.00 uri darovali sveto mašo, v zahvalo rešitve od kuge na čast Svetemu Roku, bo letos 17.8.2014 – na 20. navadno nedeljo. Vabljeni!

Ob koncu meseca AVGUSTA bo ŽUPNIJSKA KARITAS RAČE, organizirala »Romanje za bolne in ostarele naše župnije«. Datum, kraj in prispevek za romanje, ki bo prilagojeno za starejše bo oznanjen v prihodnjih dneh. Lahko pa se že prijavite na romanje.

Leseni okenski okvirji vitrajev, že pred letošnjo zimo kličejo po zamenjavi.

Za nove okenske okvirje bi potrebovali od: »20,000 € do 25,000 €«.

Do sedaj ste posamezniki v ta namen darovali 10.595,88€.

Vabljeni ste, da po svojih zmožnostih in svoji vesti osebno darujete za nove okvirje vitrajev SVOJE ŽUPNIJE, ki jo vzdržujemo za rodove za nami.

Župnijski upravitelj in ključarji.