Avtor: zurace Objavljeno: 19. 08. 2014

20. NAVADNA NEDELJA

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO »Darujem, življenja rešujem«. Do sedaj smo zbrali 530,00€. Bog povrni!

ŽUPNIJSKA KARITAS RAČE, vabi, v PETEK, 29.8.2014, »BOLNE IN OSTARELE« naše župnije na romanje k Marijini cerkvi na SLADKI GORI. Odhod avtobusa bo ob 8.00 uri iz Podove. Sledi pobiranje romarjev do Rač. Na Sladki Gori, bomo imeli sveto mašo, nato se bomo peljali do Rogaške Slatine, in če nam bo čas dopuščal se bomo ustavili še v novi cerkvi na Pragerskem. V okviru romanja bo organizirano tudi kosilo. Prispevek za romanje, po osebi, je 10,00€, ki ga poravnate ob prijavi. Prijavite pa se lahko v župniji, ali pri Matjažu - Pozejdon turizem.

Leseni okenski okvirji vitrajev, že pred letošnjo zimo kličejo po zamenjavi. Za nove okenske okvirje bi potrebovali od: »20,000 € do 25,000 €«. V ta namen so POSAMEZNIKI v preteklem tednu darovali: 50 € in 100€. DO SEDAJ DAROVANO: 11.535,88 €.

Vabljeni ste, da po svojih zmožnostih in svoji vesti osebno darujete za nove okvirje vitrajev SVOJE ŽUPNIJE, ki jo vzdržujemo za rodove za nami.

Župnijski upravitelj in ključarji.

OKLIC: Okličeta se, da bosta sklenila zvezo svetega zakona;

ŽENIN: Boštjan Vindiš, samski, po poklicu električar - elektronik, rojen: 11. junija 1977 v Mariboru, bivajoč: Čučkova ulica 13, Kidričevo; sin + očeta Ivana Vindiš ter matere Jožice, rojene Pauman; in

NEVESTA: Aleksandra Sitar, samska, po poklicu uni. dipl. ekon., rojena: 16. septembra 1979 v Ptuju, bivajoča: Čučkova ulica 13, Kidričevo; hči očeta Brankota Sitar ter matere Marije, rojene Kokot.

Poročna slovesnost bo prihodnjo soboto, v naši župnijski cerkvi, ob 16,00 uri.

Mladoporočencema želim veliko Božjega blagoslova, ljubezni in družinske sreče na novi življenjski poti.

VABILO: Dobrodelni koncert za prenovo orgel v cerkvi Sv. Ane v Framu - ob zaključku prenove orgel bo v soboto, 23. avgusta 2014, ob 19.00 uri v cerkvi Sv. Ane v Framu dobrodelni koncert. Nastopila bosta solist  Opere  v Ljubljani: Branko Robinšak – tenor in znani slovenski organist Tone Potočnik. Na sporedu bodo sakralne arije in spevi ter orgelske skladbe. Vabijo : KUD Rače, KUD Pavel Turner Fram, Občina Rače Fram in fara Sv. Ane Fram. Prijazno vabljeni!

V soboto, 20. 9. 2014, vabim mlade po birmi, da si rezervirajo dan za največje Slovensko srečanje katoliške mladine v Stični. Podrobnejše informacije bodo objavljene v oznanilih, v začetku septembra.