Avtor: zurace Objavljeno: 30. 08. 2014

22. NAVADNA NEDELJA

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO »Darujem, življenja rešujem«. Do sedaj smo zbrali 685,00€. Bog povrni!

Pred nami so 1. četrtek, 1. petek, 1. sobota in 1. nedelja.  Na 1. četrtek bomo po sveti maši molili pred izpostavljenim Najsvetejšim, rožni venec za nove duhovne poklice; na 1. petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih; na 1. soboto bomo pri večerni sveti maši molili za družinski blagoslov, razumevanje, vztrajnost, premagovanje težav in križev v družinah naše župnije; na 1. nedeljo pa sta vabljeni, da svoj dar za vodenje župnije oddate pred oltarjem, po mašah pa vabljeni na kavico.

Seja ŽPS

V četrtek, 4.9.2014 bo po večerni sveti maši in po molitvi pred Najsvetejšim, prva redna seja ŽPS! Člani vabljeni!

Verouk 2014 - 2015

Vse v zvezi z »Veroukom 2014 – 2015« preberite v »KATEHETSKEM PISMU STARŠEM«. Vzemite ga kot prilogo oznanilom. Prav tako se lahko seznanite na župnijski internetni strani, pod rubriko »Verouk 2014 – 2015 in na vhodnih vratih v cerkev.

Ministranti - Angelčki

Ob pričetku nove sezone prepevanja in ministriranja, ste člani otroškega zborčka Angelčki IN ministranti (člani Jožefove straže) vabljeni na skupno druženje – izlet.  Ta bo v  soboto, 6. septembra 2014.

Pred župniščem se bomo zbrali ob 7.45. Vračamo se med 16,00 in 17,00 uro. Z avtobusom se bomo odpeljali na Slomškovo Ponikvo, kjer si bomo ogledali Slomškovo rojstno cerkev. V Celju bomo obiskali Dom sv. Jožefa, za konec pa se bomo še peš podali na Celjski grad (približno 25 min. hoje v eno smer).  Otroci naj bodo športno in primerno vremenu oblečeni. S seboj naj si za po poti prinesejo pijačo in kakšno sladkarijo. Za drugo hrano bo poskrbljeno.  Ker smo se odločili za prevoz z avtobusom, bi na vsakega otroka starši prispevali 5€. Če kdo tega ne bi zmogel, bomo za to poskrbeli mi. Starejše ministrante vabim, da se tega izleta udeležite, tudi zaradi pomoči pri varovanju Angelčkov in mlajših ministrantov. Na voljo imamo 50 sedežni avtobus. Ker so nekateri angelčki in ministranti mlajši, ste na izlet vabljeni tudi starši! Na starša pa bi se za prevoz prispevalo 10,00 €.

Svojo udeležbo potrdite:

(ANGELČKI IN MINISTRANTI):

Luciji Marčič, na gsm št.: 040-137-391

ali na mail: marcic.lucija@gmail.com.

Škofijski molitveni dan za nove duhovne poklicesvetost in stanovitnost poklicanih

Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo potekal v soboto, 13. septembra 2014 pri Mariji, zavetnici s plaščem na Ptujski Gori. Skupaj bomo prosili za nove duhovne poklice, za svetost in stanovitnost poklicanih, ter za vse druge potrebe naše krajevne Cerkve. Vabljene članice župnijske molitvene skupine.

Še posebej VABIMO NAŠE MINISTRANTE, da skupaj poromamo k Mariji pod plaščem, se udeležimo programa in svete maše. Na cerkvenem dvorišču bi se zbrali ob 8.30 in se nato z avtomobili odpeljali na Ptujsko goro. Ministranti bomo s seboj vzeli ministrantske obleke, ki jih boste vzeli pred odhodom v župnišču. Po sveti maši ste povabljeni na druženje ob PIZZI. Domov bi se vrnili okoli 14.00  ure.

Svojo udeležbo potrdite:

Klemnu Hameršaku,

na gsm št.: 040-839-266 ali na mail klemen.hamersak@gmail.com.

Stična mladih - »Festival katoliške mladine«

Mladi po birmi, ste vabljeni v soboto, 13. 9.2014, takoj po večerni sveti maši, ob 19,45, na srečanje, na katerem se bomo seznanili z potekom vsakoletnega tradicionalnega festivala katoliške mladine v Stični. Tega se bomo z avtobusom, skupaj z ostalimi župnijami naše dekanije udeležili v soboto, 20.9.2014.

Kristjan je postal

Filip Drozg iz Rač;

sin očeta Darkota Drozg in matere Klavdije Vindiš.

Staršem čestitamo!