Avtor: zurace Objavljeno: 6. 09. 2014

23. NAVADNA NEDELJA
ANGELSKA NEDELJA

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO »Darujem, življenja rešujem«. Do sedaj smo zbrali 710,00€. Bog povrni!

Hvala za dar, ki ste ga oddali danes na prvo nedeljo v mesecu septembru. Po maši vabljeni, da se zadržite na dvorišču ob kavi ali čaju.

Seja KARITAS

V četrtek, 11.9.2014 bo po večerni sveti maši prva redna seja KARITAS! Člani vabljeni!

Verouk 2014 - 2015

Vse v zvezi z »Veroukom 2014 – 2015« preberite v »KATEHETSKEM PISMU STARŠEM«. Vzemite ga kot prilogo oznanilom. Prav tako se lahko seznanite na župnijski internetni strani, pod rubriko »Verouk 2014 – 2015.

Škofijski molitveni dan za nove duhovne poklicesvetost in stanovitnost poklicanih

Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo potekal v soboto, 13. septembra 2014 pri Mariji, zavetnici s plaščem na Ptujski Gori. Skupaj bomo prosili za nove duhovne poklice, za svetost in stanovitnost poklicanih, ter za vse druge potrebe naše krajevne Cerkve. Vabljene članice župnijske molitvene skupine.

Še posebej VABIMO NAŠE MINISTRANTE, da skupaj poromamo k Mariji pod plaščem, se udeležimo programa in svete maše. Na cerkvenem dvorišču bi se zbrali ob 8.30 in se nato z avtomobili odpeljali na Ptujsko goro. Ministranti bomo s seboj vzeli ministrantske obleke, ki jih boste vzeli pred odhodom v župnišču. Po sveti maši ste povabljeni na druženje ob PIZZI. Domov bi se vrnili okoli 14.00  ure.

Ministranti svojo udeležbo potrdite:  Klemnu Hameršaku, na gsm št.: 040-839-266 ali na mail: klemen.hamersak@gmail.com.

Stična mladih »Festival katoliške mladine«

Mladi po birmi, ste vabljeni v soboto, 13. 9.2014, takoj po večerni sveti maši, ob 19,45, na srečanje, na katerem se bomo seznanili z potekom vsakoletnega tradicionalnega festivala katoliške mladine v Stični.

Tega se bomo z avtobusom, skupaj z ostalimi župnijami naše dekanije udeležili v soboto, 20.9.2014.

Prijave zbira: ga. katehistinja Dragica Cafuta, gsm: 068-134-597.

Prispevek za Stično - dar, ki ga prejme organizator SKAM – Skupnost katoliške mladine Slovenija je 5,00€ po osebi, stroški prevoza pa znašajo 6,00€ po osebi, razliko bo pokrila župnija.

Na festival Stična pa vabimo tudi ŠTUDENTE V NAŠI ŽUPNIJI, saj imajo letos v Stični dva ločena programa; enega namenjenega mladim po birmi in srednješolcem, ter drugi program, ki je namenjen študentom.

Župnijsko romanje 2014

Na Rožnovensko soboto, prvo soboto v Marijinem mesecu oktobru, 04.10.2014, bomo imeli ŽUPNIJSKO ROMANJE v dolino Zilje in na Dobraško alpsko cesto. Odhod avtobusa bo ob 6.30 uri izpred ŽU RAČE (pobiranje romarjev iz Podove proti Račam). Sledi vožnja po avtocesti mimo Ljubljane proti Jesenicam in naprej čez Karavanški predor do Bistrice ob Zilji. V cerkvi sv. Martina bomo imeli romarsko sveto mašo, nato pa se odpravili do gostišča "Alte Post", kjer nam bo prijazna domačinka ga. Pepca Druml postregla s kosilom, ob tem pa v filmu in sliki predstavila etnološke značilnosti ziljske doline, običaje Štehvanja. Po kosilu sledi vožnja mimo Beljaka po gorski cesti na Dobrač, ki je s svojimi 2166 metri najvišji vrh Koroške. Vožnjo po 16,50 km dolgi cesti bomo pričeli v kraju Möltschach na 550 metrih nadmorske višine in jo končali na višini 1732 m pod Dobračem. Odpirali se nam bodo krasni razgledi na Karavanke, Julijske Alpe in celotno celovško kotlino. V popoldanskih urah se bomo ustavili še ob Osojskem jezeru, kjer si bomo ogledali samostansko cerkev in se seznanili z »mutcem Osojskim«. Po ogledih povratek proti domu, kamor bomo prispeli v večernih urah. Cena romanje (v ceno je vključen prevoz, kosilo, vsi ogledi, plačilo panoramske vožnje, ..) je 40,00€ po osebi. Prijavite se v župnišču ali pri Matjažu – Pozejdon turizem.