Avtor: zurace Objavljeno: 13. 09. 2014

24. NAVADNA NEDELJA

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO »Darujem, življenja rešujem«. Do sedaj smo zbrali 745,00€. Bog povrni!

Na prvo nedeljo v mesecu septembru ste za življenje župnije darovali 573,00 €. Hvala za vaš dar.

SPREMEMBA URE SVETIH MAŠ

Z jutrišnjim dnem, v ponedeljek, 15.9.2014, prehajamo na ZIMSKI ČAS pričetka TEDENSKIH VEČERNIH SVETIH MAŠ. Te bodo ob 18.00 uri zvečer.

Teden pred nami

- V ponedeljek, ima ob 17,00 uri v veroučni učilnici srečanje naša molitvena skupina;

- V torek, ob 20,00 uri in vaje naš pevski zbor.

Stična mladih »Festival katoliške mladine«

V soboto, 20. 9.2014, se bomo z mladimi naše župnije podali vsakoletni festival katoliške mladine v Stični. Srečanja se bomo udeležili z avtobusom, skupaj z ostalimi župnijami naše dekanije Dravsko polje.

Prijave zbira:  ga. katehistinja Dragica Cafuta, gsm: 068-134-597.

Prispevek za Stično - dar, ki ga prejme organizator SKAM – Skupnost katoliške mladine Slovenija je 5,00€ po osebi, stroški prevoza pa znašajo 6,00€ po osebi, razliko bo pokrila župnija. Prijave zaradi rezervacije števila sedež na avtobusu zbiramo do torka tega tedna.

Na festival Stična pa vabimo tudi ŠTUDENTE V NAŠI ŽUPNIJI, saj imajo letos v Stični dva ločena programa; enega namenjenega mladim po birmi in srednješolcem, ter drugi programi, ki je namenjen študentom.

Župnijsko romanje 2014

Na Rožnovensko soboto, prvo soboto v Marijinem mesecu oktobru, 04.10.2014, bomo imeli ŽUPNIJSKO ROMANJE v dolino Zilje in na Dobraško alpsko cesto. Odhod avtobusa bo ob 6.30 uri izpred ŽU RAČE (pobiranje romarjev iz Podove proti Račam). Sledi vožnja po avtocesti mimo Ljubljane proti Jesenicam in naprej čez Karavanški predor do Bistrice ob Zilji. V cerkvi sv. Martina bomo imeli romarsko sveto mašo, nato pa se odpravili do gostišča "Alte Post", kjer nam bo prijazna domačinka ga. Pepca Druml postregla s kosilom, ob tem pa v filmu in sliki predstavila etnološke značilnosti ziljske doline, običaje Štehvanja. Po kosilu sledi vožnja mimo Beljaka po gorski cesti na Dobrač, ki je s svojimi 2166 metri najvišji vrh Koroške. Vožnjo po 16,50 km dolgi cesti bomo pričeli v kraju Möltschach na 550 metrih nadmorske višine in jo končali na višini 1732 m pod Dobračem. Odpirali se nam bodo krasni razgledi na Karavanke, Julijske Alpe in celotno celovško kotlino. V popoldanskih urah se bomo ustavili še ob Osojskem jezeru, kjer si bomo ogledali samostansko cerkev in se seznanili z »mutcem Osojskim«. Po ogledih povratek proti domu, kamor bomo prispeli v večernih urah. Cena romanje (v ceno je vključen prevoz, kosilo, vsi ogledi, plačilo panoramske vožnje, ..) je 40,00€ po osebi. Prijavite se v župnišču ali pri Matjažu – Pozejdon turizem.

Pričetek veroučnega leta ''Urnik 2014 / 2015''

V tednu pred nami pričenjamo z rednim veroukom od tretjega do osmega razreda po sledečem urniku:

RAZRED

1.   RAZRED

2.   RAZRED

3.   RAZRED

4.   RAZRED

5.   RAZRED

6.   RAZRED

7.   RAZRED

8.   RAZRED

Prvi in drugi razred pričneta z veroukom v sredo, 01.10.2014. In sicer:

- prvi razred ob 16.00 uri,

- drugi razred ob 17.00 uri.

Vse v zvezi z »Veroukom 2014 – 2015« preberite v »KATEHETSKEM PISMU STARŠEM« ali na župnijski internetni strani, pod rubriko »Verouk 2014 – 2015.

Maša in srečanje staršev - družin

- Pričeli smo z novim veroučno-pastoralnim letom 2014/2015. Najprej Vas, spoštovani starši veroučencev, povabim k KATEHETSKI SVETI MAŠI NA ZAČETKU LETA, kjer bomo skupaj molili in prosili Sv. Duha za blagoslov vseh vključenih v katoliško vzgojo vaših otrok. Ta sv. maša bo: 28.9.2014 – na Slomškovo nedeljo, ob 10,00 uri,  ko obhajamo v naši nadškofiji praznik bl. škofa Antona Martina Slomška – našega velikega kateheta in vzgojitelja mladih. Tako se bomo skupaj z Božjim blagoslovom podali v raziskovanje nauka katoliške vere, nauka našega Gospoda Jezusa Kristusa, na katerem sloni naša vera.

IN

- V preteklem pastoralnem letu smo staršem veroučencev in družinam v naši župniji ponudili možnost srečevanja, izmenjave izkušenj ter mnenj na »SREČANJIH ZA STARŠE«, ki so jih vodili zakonski pari – prav tako starši veroučencev iz naše župnije.

Velikokrat se nam je zdelo, da zapravljamo svoj prosti čas in se trudimo v prazno. Lahko bi rekli: »Poskusili smo, bil je slab obisk, tega ne bomo več počeli!« Lahko bi obupali, pa ne bomo! Vztrajali bomo naprej. Vsakega bomo veseli!

Tako ste, družine ter starši veroučencev in predšolskih otrok (skupaj z svojimi otroki), letos ponovno vabljeni na PRVO SREČANJE, ki bo v nedeljo, 28.9.2014.  Zbrali se bomo na župnijskem dvorišču ob 15,00 uri, in sicer z KOLESI! V primeru slabega dežja se bomo družili v učilnici in mladinskem centru.