Avtor: zurace Objavljeno: 2. 11. 2014

OZNANILA ŽUPNIJE 31. NAVADNA NEDELJA SPOMIN VSEH VERNIH

Hvala za dar, ki ste ga danes, na prvo nedeljo v mesecu novembru, darovali za življenje župnije. Bog povrni.

***

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota. Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih. Na prvo soboto bomo pred Najsvetejšim molili in prosili za blagoslov družin.

Karitas - Zahvalna nedelja

- V nedeljo, 09. 11. 2014, bomo obhajali »ZAHVALNO NEDELJO«. Ob koncu maše bomo zapeli »zahvalno pesem« za vse, kar smo od Boga v tem letu prejeli, predvsem v obliki pridelkov.

Da pa ta dan ne bi ostali samo pri molitvi in besedni zahvali, vsakega izmed vas vabim, da to nedeljo svojo zahvalo izkaže tudi s konkretnimi darovi, ki jih bomo podarili ljudski kuhinji »BETLEHEM«, ki deluje pod okriljem nadškofijske Karitas in pripravlja dnevni topli obrok za brezdomce.

Tako vas naprošam, dragi farani, da k sveti maši na Zahvalno nedeljo (09.11.2014) PRINESETE SVOJ DAR IN GA POLOŽITE PRED OLTAR. Prinesete lahko kar koli, kar je potrebno v kuhinji (sol, moka, olje, testenine, riž, zdrob, sladkor, vložena zelenjava, ...). Naprošajo tudi za krompir, zelje, jabolka, …. Ta oblika zbiranja darov na zahvalno nedeljo je letos organizirana tretjič.

V imenu župnijske Karitas se Vam za prinesene darove že vnaprej lepo zahvaljujem.

Srečanje vseh sodelavcev župnijskih Karitas naše dekanije Dravsko polje v naši župniji

Na zahvalno nedeljo, 9.11.2014, bo od 15,00 ure naprej v naši župniji potekalo »Dekanijsko srečanje sodelavcev župnijskih Karitas dekanije Dravsko polje«.

Gospodinje naše župnije naprošam, da bi pred dnevom srečanja, v soboto ali nedeljo dopoldan, prinesle kakšno domače pecivo, lahko prinesete in darujete tudi kakšno sadje.

Za dobrote Vas naproša ŽK Rače.

Kolpingova družina Rače

Kolpingovo socialno izobraževalno društvo Rače - Kolpingova družina Rače organizira zanimivo predavanje z  naslovom SLOVENSKE LJUDSKE ŠEGE, PESMI  IN PRIPOVEDI. Predavala  bo  profesorica  Dušica KUNAVER iz Ljubljane. Predavateljica je v letu 1995 prejela najvišje državno priznanje  na področju šolstva. Kot profesorica angleščine in ruščine ter kot zbiralka narodopisnega gradiva je izdala že več kot  50  samostojnih  knjig. Po upokojitvi  deluje kot kulturna publicistka.

Vabimo  vas,  da  prisluhnete njeni  iskrivi besedi  v petek, 21. novembra 2014, ob 18. uri v Beli dvorani gradu Rače.  Vabljeni!

Dobrodelna prireditev OŠ Rače

Osnovna šola Rače prireja dobrodelno prireditev, v petek, 14. 11. 2014, ob 19. uri v športni dvorani OŠ Rače. Nastopajo: otroci iz vrtca in učenci OŠ Rače, Mažorete iz Lenarta, klapa Lent, MePZ KKID Sv. Jožefa Delavca Rače, ansambel Skrivnost. Posebna gostja: Helena Blagne. Veseli bomo vašega obiska!

TEDEN PRED NAMI

· v TOREK, 4. 11. 2014, ob 20,00 uri ima vaje cerkveni pevski zbor;

· v ČETRTEK – prvi četrtek,  6.11.2014, po sveti maši pred Najsvetejšim molimo rožni venec za nove duhovne poklice;

· v ČETRTEK, 6.11.2014, po sveti maši in molitvi pred Najsvetejšim, cca. 18,50 je seja ŽPS;

· v SOBOTO, 8.11.2014 imajo ob 16.45 srečanje ministranti;

· v SOBOTO, 8.11.2014 ob 18.45 uri, je redni tedenski mladinski verouk;

· v SOBOTO, 8.11.2014 ob 18.00 uri je »Srečanje staršev vroučencev naše župnije«, zato je večerna sveta maša ob 17,00 uri. Vodijo zakonci naše župnije;

· prihodnjo NEDELJO, 9.11.2014 obhajamo zahvalno nedeljo;

· v NEDELJO, 9.11.2014 je ob 15.00 srečanje sodelavcev Karitas dekanije Dravsko polje.