Avtor: zurace Objavljeno: 16. 11. 2014

33. NAVADNA NEDELJA

Kolping družina Rače

Kolpingovo socialno izobraževalno društvo Rače - Kolpingova družina Rače  organizira  zanimivo predavanje z  naslovom SLOVENSKE LJUDSKE ŠEGE, PESMI  IN PRIPOVEDI.

Predavala  bo  profesorica  Dušica KUNAVER iz Ljubljane. Predavateljica je v letu 1995 prejela najvišje državno priznanje  na področju šolstva. Kot profesorica angleščine in ruščine ter kot zbiralka narodo-pisnega gradiva je  izdala že več kot 50 samostojnih knjig. Po upokojitvi deluje kot kulturna publicistka.

Vabimo  vas,  da  prisluhnete njeni  iskrivi besedi  v petek, 21. novembra 2014, ob 18.00 uri v Beli dvorani gradu Rače.

Sveti Miklavž 2014

Starši lahko prijavite svoje otroke za Miklavžev paket, ki ga bodo prejeli na predvečer Sv. Miklavža, to je v  petek, 5. decembra 2014. Miklavževanje bomo pričeli ob 17.00 uri s sveto mašo.

Cena paketa znaša 8,00 € na otroka, kakor lani. Prijave otrok za Miklavžev paket bomo zbirali do prve adventne nedelje, ta je letos  30. 11. 2014. Prosim, da s prijavo otrok ne zamujate!

Poslovili smo se

V preteklem tednu smo se poslovili od:

+ Antona Novak (r. 1924),

iz Rač!

MOLIMO ZA VSE RAJNE!

TEDEN PRED NAMI

·v TOREK, 18. 11. 2014, ob 20,00 uri ima vaje cerkveni pevski zbor;

·v ČETRTEK, po sveti maši, ob 18,00 se trije člani Žps, v stolni župniji Maribor, udeležimo predavanja na nadškofijski ravni o krovnem dokumentu SŠK – (Pridi in poglej – PiP);

·V PETEK, ob 18,00 je predavanje profesorice ga. Dušice Kunaver v beli dvorani gradu Rače;

·v PETEK, 21.11.2014 ima ob 20.30 uri srečanje študentska skupina.

·v SOBOTO, 22.11.2014 ob 16.45 uri, je kateheza odraslih. Pogovarjali se bomo o poslanstvu Mojzesa v Egiptu med suženjskim izraelskim ljudstvom;

·v SOBOTO, 22.11.2014 ob 18.45 uri, je redni tedenski mladinski verouk;

·prihodnjo NEDELJO, 23.11.2014 imajo ministranti ob 9.00 vaje.

ZAHVALE FARANOM

ZAHVALA ZA PRINESENE DAROVE NA ZAHVALNO NEDELJO

Iz srca se Vam, dragi farani, v svojem imenu, v imenu Župnijske Karitas in v imenu ljudske kuhinje »Betlehem«, ki deluje v okviru Nadškofijske Karitas Maribor, zahvaljujem za vse darovane stvari uporabne v kuhinji, ki ste jih darovali preteklo »zahvalno« nedeljo, namenjene za dnevni topli obrok za brezdomce. Veliko prinesenih darov nam vsem pove, da znamo ceniti to, da sami še ne živimo v pomanjkanju in da nam ni vseeno za ljudi, ki so po svoji krivdi ali pa tudi ne, pristali na robu družbe, na robu preživetja – na ulici! NAJ VAS DOBROTNO SRCE IN BOŽJI BLAGOSLOV ŠE NAPREJ SPREMLJATA V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU.

ZAHVALA ZA POMOČ PRI OBNOVITVENIH DELIH

Najprej želim izreč »zahvalo Bogu« in našemu zavetniku »Sv. Jožefu Delavcu«, saj vsi čutimo, kako nas vseskozi spremljata s svojim blagoslovom in priprošnjo pri delih v notranjosti cerkve (konkretno imam v mislih trenutno menjavo okenskih okvirjev vitrajev), ki našo svetišče spreminjajo v lep Božji hram. Nato želim izreč zahvalo tudi Vam, dragi farani - en velik HVALA in BOG LONAJ za vsakršno izkazano POMOČ svoji župniji, pa naj bo to v obliki MISLI, BESED ALI KONKRETNIH PROSTOVOLJNIH DAROV ali  DEJANJ. Združene moči nam ponovno dajo volje in poguma za naprej.

Župnijski upravitelj