Avtor: zurace Objavljeno: 7. 12. 2014

ŽUPNIJSKA KARITAS RAČE

- Pretekli teden ste za Karitas darovali: 552,45€;

-1­/3 je prejela Župnijska Karitas -  184,15€;

-2/3 je prejela Nadškofijska Karitas Maribor – 368,30€.

Hvala za Vaš dar.

- URADNE URE ŽK V DECEMBRU 2014, bodo v četrtek, 11. 12. 2014 od 17. – 18. ure v prostorih gradu Rače.

- OBISK STAREJŠIH Karitas bo pred božičnimi prazniki,  v sodelovanju z RK Rače, obiskoval bolne in ostarele župljane in občane, ki so jih starost, onemoglost in bolezen prisilili, da jesen življenja preživijo izven župnije ali pa so v domači oskrbi.

DEL DOHODNINE ZA KARITAS

Karitas Slovenije nas ponovno, že drugo leto zapovrstjo, vabi, da  povabimo ljudi dobre volje v naši župniji, da namenite del dohodnine v višini 0,5 % dohodnine Slovenski Karitas za programe pomoči v naši škofiji in  ŽK Rače. Namenitev dela dohodnine za posameznika ne predstavlja nikakršne finančne obremenitve. Z namenitvijo dela dohodnine se samo določi, da se 0,5 % odmerjenega davka, ki ga država v vsakem primeru "vzame", namesto v državni proračun nameni izbrani dobrodelni organizaciji. Obrazci so na voljo na polički za verski tisk pred vhodom v cerkev. Kor želi, vzame obrazec, ga doma izpolni in vrne sodelavcem Župnijske Karitas, katere bo nato predsednica Župnijske Karitas Rače pred koncem decembra poslala na Karitas Slovenije. Iz tega naslova je ŽK Rače za lansko leto prejela 64,00€ namenjenih sredstev! Pogumno pomagajmo tudi na tak način!

- Sv. Miklavž se faranom Župnije Rače, ki so izdelali in darovali material za adventne venčke, v cerkvi, zunaj na stebru, na stopnišču, v učilnici, čajni kuhinji  in nas spominjajo na čuječnost ter čas pričakovanja prihoda deteta Jezusa Kristusa. Hvala. Zahvaljuje se tudi farankam, ki so pomagale pripraviti in izpeljati lepo »miklavževanje« in obdarovanje otrok z lepimi Miklavževimi darili. Bog povrni vsem in prosi za pomoč tudi v prihodnjem letu.

- Hvala za dar, ki ste ga danes, na prvo nedeljo v mesecu decembru, darovali za življenje župnije. Bog vam povrni! Po maši vabljeni, da se za trenutek zadržite na kavi ali čaju.

- v preteklem tednu je bilo za nadaljnjo prenovo notranjosti cerkve (klopi) darovano 50,00€. Skupaj zbranega denarja je 5.311,00€.

- Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2014 po ceni 2,00 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2014 po ceni 5,50 €.

- Da bi se v bodoče izognil kakšnim nevšečnostim, ko opravljam blagoslove domov in družin, bom od letos naprej, vsako leto znova, zbiral PRIJAVE za BLAGOSLOV VAŠIH DOMOV IN DRUŽIN, ki jih bom začel opravljati po Božiču.

Družina, ki želi, da jo obiščem, naj se prijavi. Hiše in družine, kjer ne bodo osebno izrazili želje, da jih obiščem, ne bom obiskal!

Na polici z verskim tiskom pa lahko, kdor želi, vzame dva lista, in sicer:

BLAGOSLOV DRUŽINE IN DOMA in BLAGOSLOV DRUŽINSKIH JASLIC,

ter tako zbrana družina skupaj opravite molitev za dom, družino in molitev pri jaslicah. HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Naročnina: verski tisk 2015

- Naročnike verskega tiska  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do novega leta obnovite naročnino na verski tisk. Letna naročnina za leto 2015 na revijo OGNJIŠČE znaša  28,50 €, na tednik DRUŽINA pa  93,60 €.

- Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2016. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Cena za zbirko je 45,00 €. Ker pridejo te knjige na župnijo vedno v začetku decembra, je ta komplet kvalitetnega branja prav tako lahko lepo praznično darilo!

PLAČILO NAROČNINE ZA DRUGEGA JE LAHKO TUDI LEPO BOŽIČNO DARILO, KI PRIHAJA V DRUŽINO SKOZI VSE LETO.

3. adventna nedelja -  priložnost za sveto spoved

Na 3. adventno nedeljo (14. 12. 2014) bo pri nas od 7.30 do 11.00 na voljo SPOVEDNIK OD DRUGOD! Vabim vas, da pred božičnimi prazniki opravite spoved.

VABILO MePZ KKID Sv. Jožef Delavec

MePZ KKID Sv. Jožefa Delavca iz Rač vas z velikim veseljem vabi na praznični koncert »Zvezde na nebu žare«, ki bo v petek, 19.12.2014 ob 19.00, v telovadnici OŠ Rače. Na njem bomo pevci in pevke našega cerkvenega zbora predstavili svojo prvo zgoščenko. Koncert bodo popestrile plesne točke ter pevci Mladinskega zbora OŠ Rače in  MoPZ »Obrtnik« Slov. Bistrica - Polskava. Potrudili se bomo, da Vam bo v naši družbi prijetno. Vstop je prost. VABLJENI!

TEDEN PRED NAMI

· Danes popoldan, ob 15,00 je v župniji Slivnica »Adventno srečanje mladih naše dekanije«;

· v PONEDELJEK, 8.12.2014, obhajamo slovesni praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Pri sveti maši bomo Marijo počastili z litanijami in nato obnovili izročitev Brezmadežni Materi Božji;

·v PONEDELJEK, 8.12.2014, ima ob 17,00 srečanje molitvena skupina;

·v TOREK, 9.12.2014, ob 20.00 uri ima vaje cerkveni pevski zbor;

·v ČETRTEK, 11.12.2014 so uradne ure Župnijske Karitas;

·v ČETRTEK, 11.12.2014,15 minut po sveti maši je tiha molitev pred Najsvetejšim;

·v PETEK, 12.12.2014 ima ob 20.30 uri srečanje študentska skupina;

·v SOBOTO, 13.12.2014, ob 9,00 je »Adventno duhovno srečanje članic molitvene skupine«;

·v NEDELJO, 7.12.2014 imajo ob 9.00 vaje Angelčki.