Avtor: zurace Objavljeno: 15. 12. 2014

3. ADVENTNA NEDELJA

DEL DOHODNINE ZA KARITAS

Karitas Slovenije nas ponovno, že drugo leto zapovrstjo, vabi, da  povabimo ljudi dobre volje v naši župniji, da namenite del dohodnine v višini 0,5 % dohodnine Slovenski Karitas za programe pomoči v naši škofiji in  ŽK Rače. Namenitev dela dohodnine za posameznika ne predstavlja nikakršne finančne obremenitve. Z namenitvijo dela dohodnine se samo določi, da se 0,5 % odmerjenega davka, ki ga država v vsakem primeru "vzame", namesto v državni proračun nameni izbrani dobrodelni organizaciji. Obrazci so na voljo na polički za verski tisk pred vhodom v cerkev. Kor želi, vzame obrazec, ga doma izpolni in vrne sodelavcem Župnijske Karitas, katere bo nato predsednica Župnijske Karitas Rače pred koncem decembra poslala na Karitas Slovenije.

Iz tega naslova je ŽK Rače za lansko leto prejela 64,00€ namenjenih sredstev! Pogumno pomagajmo tudi na tak način!

- Na prvo nedeljo v mesecu decembru ste za življenje župnije darovali ??,??€. Bog vam povrni!

- v preteklem tednu je bilo za nadaljnjo prenovo notranjosti cerkve (klopi) darovano 50,00€. Skupaj zbranega denarja je 5.311,00€.

- Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2014 po ceni 2,00 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2014 po ceni 5,50 €.

- Da bi se v bodoče izognil kakšnim nevšečnostim, ko opravljam blagoslove domov in družin, bom od letos naprej, vsako leto znova, zbiral PRIJAVE za BLAGOSLOV VAŠIH DOMOV IN DRUŽIN, ki jih bom začel opravljati po Božiču.

Družina, ki želi, da jo obiščem, naj se prijavi. Hiše in družine, kjer ne bodo osebno izrazili želje, da jih obiščem, ne bom obiskal!

Na polici z verskim tiskom pa lahko, kdor želi, vzame dva lista, in sicer:

»BLAGOSLOV DRUŽINE IN DOMA« in »BLAGOSLOV DRUŽINSKIH JASLIC«, ter tako zbrana družina skupaj opravite molitev za dom, družino in molitev pri jaslicah. HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Naročnina: verski tisk 2015

- Naročnike verskega tiska  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do novega leta obnovite naročnino na verski tisk.

Letna naročnina za leto 2015 na revijo OGNJIŠČE znaša  28,50 €, na tednik DRUŽINA pa  93,60 €.

- Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2016. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Cena za zbirko je 45,00 €. Ker pridejo te knjige na župnijo vedno v začetku decembra, je ta komplet kvalitetnega branja prav tako lahko lepo praznično darilo!

PLAČILO NAROČNINE ZA DRUGEGA JE LAHKO TUDI LEPO BOŽIČNO DARILO, KI PRIHAJA V DRUŽINO SKOZI VSE LETO.

BOŽIČNA DEVETDNEVNICA

V torek, tretjega adventnega tedna (16. 12. 2014), bomo pričeli z božično devetdnevnico, ki bo trajala do Svetega večera. Vsak večer bomo prisluhnili kratkemu razmišljanju. Vsa bogata liturgija in duhovna vsebina božične osem-dnevnice pa je zasnovana tako, da nas postopoma uvaja v velik dogodek, Jezusovo rojstvo, ki se bo zgodil na Božič. Tako je lahko vsakodnevni obisk svete maše lepa notranja in duhovna priprava na Sveti večer. Vabljeni v čim večjem številu.

BETLEHEMSKA LUČKA MIRU

Na 4. adventno nedeljo, 21. 12. 2014, bomo pri obeh svetih mašah prisluhnili Skavtski poslanici ob prihodu lučke miru iz Betlehema, ki ima letos naslov »POGLEJ DRUGAČE«. Tudi letos bodo lučko miru v naš krog prinesli skavti. Naši mladi bodo lučke miru po ceni 2,00€ prodajali po obeh svetih mašah, kar pa bo ostalo, pa še na Sveti večer. Namen tega plamenčka, ki se resnično prižge na mestu Jezusovega rojstva v Betlehemu je, da ga na svojih domovih ohranjate do Božiča. Ta majhen plamenček, ki močno razsvetli temo, naj družine ohranja v miru, ljubezni, spoštovanju in povezuje v molitvi. Denar od prodaje lučke miru se bo razdelil med župnijski mladinski center FRKA in skavtsko organizacijo Slovenije. Hvala, ker tudi vi prinašate v ta svet lučko miru, upanja in ljubezni.

SVETI VEČER PRI NAS

Na sveti večer, v sredo, 24.12.2014, pred obema polnočnicama, bodo pri otroški polnočnici (sv. maša ob 19,00 uri) naši otroci pripravili kratko božično predstavo. Člani našega cerkvenega zbora pa bodo za sv. mašo – polnočnico (24,00 uri), pripravili božično razmišljanje ob besedilih in pesmih. Njihov namen je, da se zavemo tega kaj se je zgodilo na sveti večer. Božičnice se bodo pričele 25 minut pred svetima mašama (ob 18.35 in 23.35), zato vas prosim, da se zberete v cerkvi pred predstavami, da potem s svojim prihodom ne povzročate hrupa in tako ne motite tistih, ki bi radi zbrano prisluhnili sporočilu teh predstav. Hvala za razumevanje! Pri obeh svetih mašah bo tudi blagoslov župnijskih jaslic.

Po vsaki polnočnici pa boste deležni tudi božičnega okrepčila. Namen tega ni, da se zadržimo pozno v noč, ampak da si, kot župnijsko občestvo, kot Kristjani, med seboj voščite in zaželite blagoslovljen Božič.

VABILO MePZ KKIDSv. Jožef Delavec

MePZ KKID Sv. Jožefa Delavca iz Rač vas z velikim veseljem vabi na praznični koncert »Zvezde na nebu žare«, ki bo v petek, 19.12.2014 ob 19.00, v telovadnici OŠ Rače.

Na njem bomo pevci in pevke našega cerkvenega zbora predstavili svojo prvo zgoščenko.

Koncert bodo popestrile plesne točke ter pevci Mladinskega zbora OŠ Rače in  MoPZ »Obrtnik« Slov. Bistrica - Polskava. Potrudili se bomo, da Vam bo v naši družbi prijetno. Vstop je prost. VABLJENI!

TEDEN PRED NAMI

·v TOREK, 16.12.2014, ob 20.00 uri ima vaje cerkveni pevski zbor;

·v ČETRTEK, 18.12.2014, 15 minut po sveti maši je tiha molitev pred Najsvetejšim;

·v PETEK 19. 12. 2014, po večerni maši ima srečanje Slavilno Molitvena Skupina;

·v SOBOTO, 20.12.2014 ob 18.45 uri, je redni tedenski mladinski verouk;