Avtor: zurace Objavljeno: 20. 12. 2014

4. ADVENTNA NEDELJA

- Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2015 po ceni 2,00 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2015 po ceni 5,50 €.

Naročnina: verski tisk 2015

- Naročnike verskega tiska  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do novega leta obnovite naročnino na verski tisk. Letna naročnina za leto 2015 na revijo OGNJIŠČE znaša  28,50€, na tednik DRUŽINA pa  93,60€.

- Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2016. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Cena za zbirko je 45,00 €.

Blagoslov domov

- Da bi se v bodoče izognil kakšnim nevšečnostim, ko opravljam blagoslove domov in družin, bom od letos naprej, vsako leto znova, zbiral PRIJAVE za BLAGOSLOV VAŠIH DOMOV IN DRUŽIN, ki jih bom začel opravljati po Božiču.

Družina, ki želi, da jo obiščem, naj se prijavi. Hiše in družine, kjer ne bodo osebno izrazili želje, da jih obiščem, ne bom obiskal!

Na polici z verskim tiskom pa lahko, kdor želi, vzame dva lista, in sicer:

»BLAGOSLOV DRUŽINE IN DOMA«, in »BLAGOSLOV DRUŽINSKIH JASLIC«, ter zbrana družina skupaj opravite molitev za dom, družino in molitev pri jaslicah. HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Sveti večer in božič pri nas

-Na sveti večer, v sredo, 24.12.2014, pred obema polnočnicama (sv. maša ob 19,00 uri in ob 24,00 uri) , bomo lahko prisluhnili božičnici, ki služi kot uvod v drugi največji krščanski praznik Božič. Božičnice se bodo pričele: prva ob 18,20 uri in druga ob 23,20 uri. Prosim, da se zberete v cerkvi pred božičnicami, da potem s svojim prihodom ne povzročate hrupa in tako ne motite tistih, ki bi radi zbrano prisluhnili sporočilu božičnic. Hvala za razumevanje!

-Pri obeh svetih mašah – polnočnicah,  bo blagoslov župnijskih jaslic, po vsaki polnočnici pa boste deležni božičnega okrepčila. Namen tega ni, da se zadržimo pozno v noč, ampak da si, kot župnijsko občestvo, kot kristjani med seboj, v miru božične noči, voščite in zaželite blagoslovljen Božič.

Božični koncert

Na praznik BOŽIČ, 25. 12. 2014 ste farani ob 18.00 uri vabljeni v našo župnijsko cerkev na TRADICIONALNI VEČERNI BOŽIČNI KONCERT, ki ga bodo za vas pripravili in odpeli člani vokalne skupine Fantje na vasi in komorni zbor Škrjanček. Prisluhnili bomo izbranim božičnim pesmim. Prostovoljni dar, ki ga boste darovali, je namenjen za nove klopi v naši župnijski cerkvi. Vabljeni!

Sv. Štefan -  blagoslov vode in soli

Na praznik svetega Štefana (petek, 26.12.2014), bomo pri mašah opravil blagoslov vode in soli. Z blagoslovljeno vodo se radi pokrižamo, z njo lahko tudi pokropimo stanovanje, gospodarska poslopja, travnike in polja. Blagoslovljeno sol pa pomešamo s kuhinjsko soljo. Vabljeni, da blagoslovljeno vodo in blagoslovljeno sol po blagoslovu odnesete na domove!

Sv. Janez – blagoslov vina

Na praznik svetega Janeza (sobota, 27. 12.2014), apostola in evangelista, bomo pri sveti maši ob 18,00 uri blagoslovili letošnji pridelek vina.

Pri sveti maši se bo pridružil g. Franc Dermol, župnik v Framu in tudi člani Vinogradniškega društva Občine Rače – Fram, ki bodo po sveti maši poskrbeli za degustacijo vin.

Vino je, podobno kot kruh, sad zemlje in delo človeških rok. Je praznična pijača in kot taka velja v Svetem Pismu za podobo obilja in veselja. Boga bomo prosili, da bi vino zauživali s spoštovanjem, ter zaupanjem v Božjo ljubezen in dobroto. Namen tega ni popivanje, ampak izraz veselja in hvaležnosti Bogu nad letošnjim pridelkom. Vabljeni!

Nedelja Svete Družine - »Sv. maša, molitev za družine in blagoslov otrok«

V nedeljo, 28. 12. 2014, v cerkvi obhajamo praznik Svete Družine. Pri sveti maši ob 10.00 uri bomo prosili, da bi tudi naše družine posnemale zgled Svete Družine, živele v medsebojni ljubezni, milosti in miru. Pri tej maši bomo imeli blagoslov otrok. Blagoslov otrok je eden izmed načinov, s katerim otrokom pokažemo, da je Jezus njihov prijatelj, da nanje misli in jih varuje. Otroci bodo v spomin prejeli ovčko, ki jo lahko dodajo k družinskim jaslicam. Prepevali pa bodo naši Angelčki. Družine vabljene!

Veroučne počitnice

Sledijo božično – novoletne počitnice. Z veroukom nadaljujemo v drugem tednu po novem letu in sicer, v sredo, 7. 1. 2015, in naprej po ustaljenem urniku.