Avtor: zurace Objavljeno: 27. 12. 2014

SVETA DRUŽINA

- Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2015 po ceni 2,00 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2015 po ceni 5,50 €.

- Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota.

Na prvi četrteknovega leta dan - bomo po jutranji sveti maši pred Najsvetejšim molili litanije za nove duhovne poklice.

Na prvi petek, 2.1.2015, bom obiskoval bolne in ostarele po domovih, pri sv. maši pa bomo počastili Srce Jezusovo.

Na prvo soboto bomo molili in prosili za blagoslov družin.

- Prihodnja nedelja pa je prva nedelja v mesecu januarju 2015.  Po obeh svetih mašah ste vabljeni na kavo in čaj.

Silvester - zadnji dan leta 2014

Sedmi dan božične osmine, zadnji dan leta 2014, ko goduje sveti Silvester, bomo obhajali »zahvalno sveto mašo v zahvalo za staro leto«. Sveta maša bo ob 17.00 uri. Zapeli bomo zahvalno pesem in prejeli blagoslov z Najsvetejšim, ki naj nas spremlja v preostalih urah starega  leta in skozi vse leto 2015.

Naročnina: verski tisk 2015

- Naročnike verskega tiska  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do novega leta obnovite naročnino na verski tisk. Letna naročnina za leto 2015 na revijo OGNJIŠČE znaša  28,50€, na tednik DRUŽINA pa  93,60€. - Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2016. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Cena za zbirko je 45,00 €. Ker pridejo te knjige na župnijo vedno v začetku decembra, je ta komplet kvalitetnega branja prav tako lahko lepo praznično darilo!

Blagoslov domov

- Da bi se v bodoče izognil kakšnim nevšečnostim, ko opravljam blagoslove domov in družin, bom od letos naprej, vsako leto znova, zbiral PRIJAVE za BLAGOSLOV VAŠIH DOMOV IN DRUŽIN.

Družina, ki želi, da jo obiščem, naj se osebno prijavi. Hiše in družine, kjer ne bodo osebno izrazili želje, da jih obiščem, ne bom obiskal! Na polici z verskim tiskom pa lahko, kdor želi, vzame dva lista, in sicer: »BLAGOSLOV DRUŽINE IN DOMA«, in »BLAGOSLOV DRUŽINSKIH JASLIC«, ter tako zbrana družina skupaj opravite molitev za dom, družino in molitev pri jaslicah. HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Verouk

V tem tednu pred nami so še počitnice. Z veroukom nadaljujemo v sredo, 7. 1. 2015, in naprej po ustaljenem urniku.

Kristjani so postali

V teh prazničnih dneh so zakrament Svetega krsta prejele:

- Mia Fingušt;

- Lili Stupan.

Gospod iz nebes jima pravi: Ti si moja ljubljena hči, nad teboj imam veselje!

Staršem novokrščenk čestitamo!