Avtor: zurace Objavljeno: 18. 01. 2015

2. NAVADNA NEDELJA

VABILO: Škofjeloški pasijon 2015

Po šestih letih bo v Škofji Loki v postnem času ponovno uprizorjen Škofjeloški pasijon  - Processio Locopolitana. Tega je davnega leta 1721 napisal kapucin pater Romuald Marušič. Pasijonski prizori v katerih nastopa več kot 600 igralcev se odvijajo v starem mestnem jedru Škofje Loke.

Ogled Škofjeloškega pasijona priporoča tudi Slovenska škofovska konferenca, saj ima za nas kristjane v postnem času le ta zaradi svoje vsebine posebno sporočilno moč.

Pasijon bi si kot župnija ogledali na tiho soboto, 21. marca 2015 ob 20,00 uri. Rezerviral sem 50 kart. Cena karte je 18,00€ na osebo, k temu bo potrebno prišteti še stroške avtobusnega prevoza.

Prijavite se pri meni v župnišču do začetka postnega časa, ko bom glede na število prijav potrdil ali odpovedal našo udeležbo.

VABILO:

Romanje v Loreto in San Giovanni Rotondo

V mesecu juniju, od 25. – 28.6.2015, bi v organizaciji Pozejdon turizma romali v Loreto, ki slovi za največje  Marijino romarsko središče Italije in v San Giovani Rotondo, kateri je poznan po patru Piju, ki je nosil stigme – Kristusove rane in je bil izredno priljubljen spovednik. Leta 2002 ga je papež Janez Pavel II. razglasil za svetnika. Na tem romarskem

kraju je p. Marko Rupnik izdelal tudi veličastni mozaik.

Ob teh dveh glavnih romarskih ciljih bomo še maševali v baziliki na grobu priljubljenega svetnika Sv. Antona Padovanskega v Podovi; ter se ustavili v mestu Lanciano, ki je poznan po skrivnosti prvega in največjega evharističnega čudeža katoliške Cerkve, kjer se hostija pri posvetitvi spremenila v živo meso, vino pa je postalo prava kri.

Cena romanja je 335,00€ - možno je plačilo na obroke. V ceno pa je vštet prevoz, cestnine, polpenzionske nastavitve, vodenje, ogledi, osnovno nezgodno zavarovanje in DDV. Prijavite se v župnišču in pri Pozejdon turizmu do Velike noči. Vabljeni na romanje v te svete kraje!

Nekaj naročnikov verskega tiska za leto 2015 prosim, da čim prej poravnate naročnino za tekoče leto!

Betlehemska lučka miru 2014

Ob prodaji Betlehemske lučke miru so se zbrana sredstva prejeli:

-         100,99€ MD FRKA

-         100,99€ SKAVTI SLOVENIJE.

Poslovili smo se

V preteklem tednu smo se poslovili od:

+ Albine Tučič (r. 1939),

iz Rač!

MOLIMO ZA VSE RAJNE!

TEDEN PRED NAMI

- v PETEK, 23. 2. 2015, po večerni maši ima srečanje Slavilno Molitvena Skupina;

v SOBOTO, 24.12.2015 ob 16.45 uri, je kateheza odraslih.

v SOBOTO, 24.1.2015 ob 18.45 uri, je redni tedenski mladinski verouk!

v NEDELJO, 25. 1. 2015 imajo ob 9,00 vaje naši ministranti.